Açık Hava Konserleri Ses Sistemleri

Açık Hava Konserleri Ses Sistemleri

Açık hava konserlerinde sesin tamamen net olarak tüm dinleyenlere rahatlıkla ulaşması adına DAS kalitesindeki kabin hoparlörler en ideal seçeneklerden biri olma özelliği taşımaktadır. Bu açıdan da değerlendirildiği zaman söz konusu kabinlerin yaygın olarak das hoparlör olarak kullanımı bir hayli yaygındır.
Elbette söz konusu bu ses sistemlerinin tercih edilmesinde etkili olan birtakım özellikleri ön plana çıkmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle her anlamda yaygın olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Teknik Özellikleri

DAS markasının gücüne dayanarak üretilen das ses sistemleri belli başlı özellikleri olarak şunlara sahiptir:
– 15A & 18A aralığında 150w gücündedir.
– Kule tip olarak tercih edilebilecek DAS marka kabinler özellikle açık hava konserlerinde son derece üst düzey ses kalitesi sunar.
– Tamı tamına 37 – 20 khz frekans aralığında yer alması nedeniyle aktif kabin sistemleri denildiği zaman en çok kullanılan hoparlör sistemi olduğunu rahatlıkla belirtmek gerekecektir.
– Ağırlığı olarak da genellikle 60 kg ağırlığında olduğu için her anlamda ideal olmaya devam etmektedir.
Bütün bu ortada duran unsurlarıyla da değerlendirildiği zaman her açıdan en ideal açık hava ses sistemi olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Kullanım Alanları

Bu ses sistemlerinin teknik özellikleri yanı sıra kullanım alanları üzerinde de durmak gerekir. Böylece hangi alanlarda sıklıkla tercih edildiğini daha rahat bir şekilde anlamak mümkün olacak, bu da kullanım açısından her anlamda dikkat çeken unsurlarını bir arada sunacaktır. Söz konusu aktif tip kabinler özellikle açık hava konserlerinde das kabin hoparlör olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra DJ etkinliklerinin olmazsa olmaz ses sistemleri arasında da yine bu ses sistemi ilk sıralarda gelmektedir. İşte ortada duran bütün bu özellikleri onun sıklıkla kullanılmasını sağlayan belli başlı niteliklerini oluşturur. Bu da kullanıcılara her manada kolaylık sağlaması yönüyle dikkatleri çeken unsurlar olmaya devam eder. Ayrıca üst düzey performansa dayanan ses kalitesinin de elde edilmesini yine söz konusu bu DAS marka kabinler sağllamaya devam etmesi adına da son derece önemli bir özelliğidir.

01 Ekim 2018
1.056 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?