AKILLI EV

AKILLI EV

Akıllı ev,  ev sakinlere binaların işlevleri üzerinde gelişmiş izleme ve kontrol sağlamak için gelişmiş otomasyon sistemleri içeren bir evdir. Örneğin, akıllı bir ev aydınlatma, sıcaklık, çoklu ortam, güvenlik, pencere ve kapı kilitlerini ve diğer birçok işlevi kontrol edebilir.

Evinizi uzaktan yönetin

Evinizde elektrikle çalışan herhangi bir cihaz ev ağınıza ve komutanız altına alınabilir. Bu komutu sesle, uzaktan kumandayla, tabletle veya akıllı telefonla verdiğin izde, eviniz tepki verir. Çoğu uygulama; aydınlatma, ev güvenliği, ev sineması ve eğlence ve termosifon gibi aletleri ve çok daha fazlasını uzaktan kullanmayı sağlar. Ayrıca, evin güvenlik unsurları olan, alarm ve sensörleri de uzaktan yönetme imkanı bulabilirsiniz.

Hem ev hem de bina sahiplerine avantaj sağlıyor

Akıllı ürünlerin kurulması, hem ev hem de bina sakinlerine çeşitli faydalar sağlar – teknolojinin ve kişisel bilginin son 30 yılda bize getirdiği aynı faydalar – zaman, para ve enerji tasarrufu gibi dönüşler sağlar. Akıllı ev sistemleri de bu tasarrufu destekler.

Çevre dostu sonuçlar için akıllı ev sistemleri

Akıllı bir evin ortaya çıkan önemli bir özelliği de, dünyanın sınırlı kaynaklarının korunmasıdır. Gittikçe daha fazla insan, evlerini gerçekten akıllı ve yeşil hale getirme yeteneğinin farkına varmaktadır. Tüm ev alt sistemleri ile entegre edilmiş ev kontrolörleri, aydınlatma, pencere kaplamaları,  sulama ve tüm bunların kullanımını izleyerek tasarrufu arttırmak da mümkün oluyor. Birçok ev kontrol cihazı, tüm bağlı cihazların kullanımını hesaplayıp günlüğe kaydederek, ev sahibinin yüksek farkındalıklarını ve gerektiğinde değişiklik yapma bilgisini veren yerleşik izleme sistemlerine sahiptir. Bu sistemlere internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden erişilebilmektedir, böylece ev sahibi her yerde ve her zaman tüketimi ayarlayabilir.

Teknoloji devleri akıllı ev sistemleri için çalışıyor

Akıllı evinizi kurmak artık her zamankinden daha kolay, ancak cihazlarınızı birleştirmek ve onları bir araya getirmek için hangi akıllı ev sistemini seçeceğiniz önemli bir faktör. Birkaç yıl önce güzel bir teknoloji meraklısı olmak zorundaydınız.  Ancak günümüzde teknoloji devleri ve ürettikleri ekipmanlar, işimizi kolaylaştırıyor. On yıl öncesine kadar, evinizin termostatını, ışıklarını ve güvenlik sistemlerini akıllı telefon aracılığıyla uzaktan kontrol etme fikri, fütüristik bilim kurgu gibi görünüyordu. Ancak 2017, akıllı evin yılı olduğunu kanıtladı. Bu pazardaki teknoloji sıçrama ve sınırlarını artırmaya devam ediyor.

30 Nisan 2018
1.967 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?