Akıllı Ofis Sistemleri Nelerdir? 

Akıllı Ofis Sistemleri Nelerdir? 

Akıllı Ofis Sistemleri  İş yaşamı tüm insanların yaşamında ciddi anlamda önem taşıyor. Özellikle işverenler için durum biraz daha hayati önem arz ediyor ve bugün orta ile küçük  ölçekli işletmelerde Akıllı Ofis Sistemleri nin kullanımı gerek metropollerde gerek ise daha küçük yerleşkelerde giderek artıyor. Zira bu sistemler çok yönlü kontrol sağlıyorlar.

Bu Sistemde Gerçekleşen Kontroller

Akıllı ofis sistemleri ofis içinde gerçekleştirilen temel kontroller şunlardır:

Güvenlik ve Alarm: Kurulan bu sistemler sayesinde her türlü hırsızlık durumuna karşı gerekli olan tüm güvenlik önlemleri alınmış olur

Klima ve Multimedya: Ofisinizin içinde yer alan tüm multimedya üniteleri yani televizyon, bilgisayar, radyo tablet vb. cihazlar ile eğer işyerinizde bulunuyor ise klima kontrolü gerçekleştirilir

Kamera Kontrolü: İşyerleri için günümüzde mutlaka kamera bulunuyor ki başka bir şey yapmadan cep telefonunuz üzerinden işyerinin neresinde olursa olsun kameralarınızı kontrol edebilmeniz mümkün.

Cam Kontrolü: Nasıl olur diye düşünmenize gerek yok. Bu sistem sayesinde keyfinize göre camlarınızı istediğiniz renge tek tuş ile getirebilirsiniz.

Çevresel Kontrol: Belki de en önemli hususların başında bu kontrol geliyor zira bulunduğunuz ortamın içinde yer olan hava koşulları iyi mi rüzgar, yağmur giriyor mu rahatlıkla bu sistem ile kontrol edebilirsiniz.

Isınma Kontrolü: Özellikle kış aylarında eğer işyeriniz alttan ısıtmalı ise onu kontrol edebilir veya peteklerinizde problem var mı anında öğrenebilirsiniz.

Işık Kontrolü: Bu sistemi kurarak tıpkı filmlerde olduğu gibi yerinizden kalkmadan tek tuşla istediğiniz ışığı açıp, istediğinizi kapatabilirsiniz.

Kapı Kontrolü: O anda aniden binadan çıkıp kapınızı kapatıp kapatmadığınızı merak ediyorsanız endişelenmenize gerek yok bu sistem ile bunu da gerçekleştirebiliyorsunuz.

Avantajları

Yukarıda belirtilen ifadelerden de anlaşılabileceği üzere sistemin en önemli avantajı kontrol. Yani o gün enerjiniz düşük bile olsa herhangi bir endişe duymanıza gerek yok. Bu sistemler sizin için her şeyi düşünüyor ve tüm güvenlik önlemlerini sizin sistemi kurmanızla beraber sistem otomatik olarak alıyor.

Ama elbette tek avantajı da bu değil. Bu sistemler akıllı olmasının yanı sıra çevre dostu olarak üretilen ürünler olup çok ciddi anlamda tüm enerji türlerinden verimlilik sağlayan üniteler. Bu sistemi kurduktan sonra ektra bir şey yapmanıza çok da fazla gerek kalmıyor.

04 Mayıs 2018
1.631 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?