Beach Ses sistemleri 

Beach Ses sistemleri 

Beach Ses sistemleri ile ilgili toplum genelinde yaygın yanlış bir kanı bulunmaktadır.Toplum içerisinde bir ses sisteminin bası ve gücü doğrultusunda iyi olduğu yönünde bir inanış mevcut gözükmekte.Ancak bir ses sisteminin Wattı en üst düzeyde dahi olsa,gücü normal fakat kaliteli bir anfiye sahip,Hi fi ses sistemi ile başa çıkabilmesi mümkün değildir.

Beach Ses sistemleri  Ses Sisteminin Yapısı  

İyi ses vermesi beklenen bir sistemini oluşturacak unsurlar öncelikle DAC,preamplifier,ekolayzırkatı,hoparlörler,temel amfi katı,reciever ve kablolardır.

Bazılarını detayları ile incelenmekte fayda sağlayacaktır;

DAC;Sol arka tarafta çıkışları yer almaktadır.Dengelenmiş Çıkış ve Kırmızı Beyaz RCA Çıkış

Dengelenmiş çıkış,stereo ayrımının çok daha net yapılmasını sağlamaktadır.Sağ tarafta ise güç girişi,optikgiriş,USB girişi gibi girişler bulunmaktadır.

Receiver;Kaynaktan gelen sesi hoparlöre iletme görevi görürler.

Ayrıca çok önemli bir nokta da kablolamadır.Kablolama sesin karakterestiğine etki edebileceği gibi,sesin pürüzsüzlüğü ve daha çok bir çok etmende ciddi katkıları olma ihtimali bulunmaktadır.

Ses karakteristiği

Ses sinyali her zaman düz olarak iletilmemektedir.Kimi zaman daha baslı kimi zaman daha tiz olabilmektedir.Aynı durum stereo ve surround ses ayrımında da ortaya çıkmaktadır.Sesin etrafa yayılabilme yeteneği yine sesin karakterstiğine bağlıdır.

Beach Ses sistemleri seçiminde öne çıkan faktörler

Ses dünyasına giriş için monitör hoparlörler ön plana çıkmaktadır.Uygun fiyatlara bu hayaller gerçekleştirilebilmektedir.İşin uzmanı konumuna gelindiğinde ise daha pahalı olan çoklu kanallı ses sistemlerinin tercih edilmesi doğru olacaktır

Beachlerde kullanılan ses sistemleri

Son yıllarda yaz aylarında haftasonu insanların buluşma noktaları beachclub olarak adlandırılan,belirli bir bedel ile giriş yaptığınız ve karşılığında denize girme,güneşlenme gibi plaj hizmetleri aldığınız alanlar olmaya başlamıştır.

Söz konusu alanlarda gün boyu yemek yiyebilmekte,tercihinize göre alkollü-alkolsüz içecekler kullanabilmekte,aileniz ve sevdikleriniz ile hoş saatler geçirebilme imkanına sahip olabilmektesiniz.Böyle bir ortamın da olmazsa olmazı tabbi ki yüksek sesli müzik olmaktadır.

Yukarıda verilen bilgiler doğtultusunda da bası kuvvetli,ses ayrımının net olarak yapılabildiği,pürüzsüz ses iletiminin sağlanabildiği sistemler kurulu olması gerekmektedir.

Kaliteli müzik insanları daha fazla ilgili alanda kalmaya itecek olup,bu da işletmelerin çok daha karlı günler geçirmesi anlamına gelmektedir.

 

15 Ağustos 2018
1.088 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?