Büyük Hoparlör Fiyatları

Büyük Hoparlör Fiyatları

Büyük Hoparlör Fiyatları

Profesyonel ses sistemlerinin en vazgeçilmez parçalarından biri hoparlörlerdir. Sesin oldukça geniş bir alana homojen bir biçimde dağılmasını sağlamakta olan hoparlörler, kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına göre çok farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Oldukça da geniş kullanım alanına sahip olan hoparlörler, hayatın her alanında karşınıza çıkabilecek ürünlerdir. Hoparlörlerin en sık kullanıldığı alanlar arasında düğünler, konserler, toplantı ve konferans salonları, ev ses sistemleri, araç ses sistemleri, hastaneler, okullar, camiler, alışveriş merkezleri, sinema salonları ve daha birçok mekân bulunmaktadır. Küçük ya da büyük her türlü hoparlör ile karşılaşabileceğiniz günlük hayat içerisinde, büyük hoparlör fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizin için paylaşıyoruz.

Hoparlör Çeşitleri

Hoparlörler, iki ana başlık altından incelenebilecek olan ses sistemi ürünlerinden biridir. Aktif hoparlörler ve pasif hoparlörler olarak ikiye ayrılan hoparlör çeşitleri içinde hem küçük hem de büyük hoparlör modelleri bulunmaktadır. Aktif hoparlörler, içerisinde bir güç kaynağı bulundurmakta olan hoparlör türüdür. Bu güç kaynağı sayesinde sesin ya da sinyalin her hoparlöre farklı bir frekansta dağılmasını sağlamaktadır. Pasif hoparlörler de bünyesinde güç kaynağı bulunmayan bir üründür. Bundan dolayı da sesin ya da sinyalin dijitalden DAC ile analog sisteme dönüştürülmesinden sonra müdahale etme imkanını tanımaktadır. Bu iki farklı özelliğe sahip hoparlörün kalitesi de birbirinden farklı olmaktadır. aktif hoparlörler daha yüksek ses verebilirken, pasif hoparlörler çok daha kaliteli malzemeden üretilmektedir. Aktif hoparlör fiyatları ve pasif hoparlör fiyatları da bu farklı özelliklerden dolayı doğal olarak farklılık göstermektedir.

En İyi Hoparlör Fiyatları

Pasif hoparlör fiyatları, aktif hoparlör fiyatlarına göre çok daha yüksek olabilmektedir. Ayrıca pasif hoparlörlerin maliyetini arttıran bir diğer unsur da pasif hoparlörlerin harici amfiye ihtiyaç duyuyor olmasıdır. Ekstra aplikatöre ihtiyaç duyuluyor olması da pasif hoparlörlerin fiyatını arttırmaktadır. Hoparlörler boyutlarına göre de farklı fiyat aralığına sahiptir. Büyük hoparlör fiyatlarına bakıldığında ise kalitesine göre bu hoparlörlerin fiyatları 500 TL ile 10.000 TL arasında değişebilmektedir. Markasına, modeline ve kalitesine göre fiyatı da değişmekte olan hoparlörler arasından kullanım amacınıza en uygun hoparlörü en ideal fiyatlar ile bulmanız mümkündür.

04 Mayıs 2018
2.307 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?