Büyük Ses Sistemleri Hakkında Merak Edilenler

Büyük Ses Sistemleri Hakkında Merak Edilenler

Ses sistemleri, hoparlör, amfi, kablo setleri, mikrofon çeşitleri, kolon, monitör ve ses mikseri gibi cihazlardan oluşan sistemlerdir. Günlük hayatta hemen hemen her yerde karşılaşabileceğiniz profesyonel ses sistemleri, birbirinden farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Hem küçük hem de büyük boyutlara sahip olan ses sistemlerinin küçük boyları, arabalarda, evlerde, laptoplarda, notebook ve bilgisayarlarda, hastane ve okullarda kullanılmaktadır.

Büyük Ses Sistemlerinin Kullanım Alanları

Büyük ses sistemleri de küçük boy ses sistemlerinin kullanıldığı her alanda kullanılabilmektedir. Ancak büyük ses sistemlerinin boyutu ve kapasitesi daha fazla olduğundan, bu sistemler çok daha büyük alanlarda tercih edilmektedir. Büyük ses sistemlerinin kullanıldığı alanlar arasında konser alanları, gösteri merkezleri, tiyatro salonları, sinema salonları, konferans ve toplantı salonları, gösteri sahneleri, eğlence merkezleri, okullar, kafeler, camiler, gece kulüpleri, alışveriş merkezleri, plaj alanları ve daha birçok yer bulunmaktadır. Büyük ses sistemleri, isminde de anlaşılacağı üzere hacim olarak diğer ses sistemlerinden çok daha büyük olduğu için alan olarak büyük mekânlarda tercih edilmektedir. Ses kapasitesi ve ses kalitesi açısından da küçük ses sistemlerinden daha üstün özelliklere sahip olan büyük ses sistemleri, çok daha geniş alanlara sesin homojen bir biçimde dağılmasını sağlamaktadır.

Büyük Ses Sistemlerinin Fiyatları

Büyük ses sistemleri fiyatları, tercih edeceğiniz modele ve markaya göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra seçeceğiniz hoparlörün aktif ya da pasif hoparlör olması, ses mikserinin kanal sayısı, amfilerin büyüklüğü de fiyatı değiştirecek olan unsurlardır. Mikrofon, ses mikseri, hoparlörler, amfi, monitör ve diğer tüm ses sistemlerinin yer aldığı paketler bulunmaktadır. Bu paketlerin fiyatı minimum 10.000 TL olarak karşınıza çıkmaktadır. Ürünlerin ayrı ayrı fiyatlarına bakıldığında ise ses mikserlerinin minimum 1.500 TL, hoparlörlerin 2.500 TL, monitörlerin 1.700 TL, profesyonel mikrofonların 1.200 TL gibi fiyatlar ile satışa sunulduğunu görmeniz mümkün olacaktır. En düşük fiyatları ile bahsetmiş olduğumuz büyük ses sistemlerinin fiyatları, bu sisteme eklenen ürünlerin sayısı ve markasına göre doğru orantılı olarak yükselmektedir. En yüksek verimi alabileceğiniz kaliteli büyük ses sistemlerini ihtiyaçlarınız doğrultusunda bulabilirsiniz. Fenomenses ışık ve görüntü sistemlerinden temin edebilirsiniz.

15 Mayıs 2018
1.846 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?