Creston Türkiye

Anasayfa » Creston Türkiye
crestron toplantı odası-05
crestron-home-automation

Crestron Markasının Ortaya Çıkışı

1971 yılından beri varlığını sürdürmekte olan Crestron markası, merkezi Rockleigh, New Jersey, ABD olan büyük bir markadır. Kurucusu George Feldstein olan markanın CEO görevini Randy Klein Named yapmaktadır. Teknolojik inovasyon yolunda önemli adımlar atmakta olan Crestron markası, üretmekte olduğu ses sistemleri ile son zamanlarda çok daha fazla ilgi çekmektedir.

Crestron markasına ait olan otomasyon ve ses sistemleri, en kaliteli, en güvenilir ve en uzun ömürlü ses sistemleri arasında yer almaktadır. Dünyaca ünlü bir marka olan ve son teknoloji ürünleri karşınıza çıkarmakta olan Crestron otomasyon,ses ve görüntü sitemlerini, Crestron ses işlemcileri ve daha birçok otomasyın sistemi ürünü ile sitemizde karşınıza çıkmakta olan markaya ait son teknoloji ürünlere sahip olarak, en verimli işlere imza atabilirsiniz.

FAALİYET ALANLARIMIZ

crestron-home-automation

KONUTLAR

crestron toplantı odası-05

TOPLANTI SALONLARI

konferans-salonu-ses-sistemi

KONFERANS SALONLARI

SEA OTEL LİBYA

OTELLER

WhatsApp Image 2018-08-18 at 11.52.56

MOTORYATLAR

konferans-salonu-4

ÜNİVERSİTELER

MEF KOLEJİ ULUS

KOLEJLER

ses-ve-isik-sistemleri

TİYATRO SALONLARI

venus-hotel-anteros-a-la-carte-790

RESTORANT VE CAFELER

KONUTLAR

crestron-home-automation
home otomasyon2
akilli-ev-nedir

EV OTOMASYONU VE AKILLI EVLER

Akıllı ev,  ev sakinlere binaların işlevleri üzerinde gelişmiş izleme ve kontrol sağlamak için gelişmiş otomasyon sistemleri içeren bir evdir. Örneğin, akıllı bir ev aydınlatma, sıcaklık, çoklu ortam, güvenlik, pencere ve kapı kilitlerini ve diğer birçok işlevi kontrol edebilir.

Evinizi uzaktan yönetin

Evinizde elektrikle çalışan herhangi bir cihaz ev ağınıza ve komutanız altına alınabilir. Bu komutu sesle, uzaktan kumandayla, tabletle veya akıllı telefonla verdiğin izde, eviniz tepki verir. Çoğu uygulama; aydınlatma, ev güvenliği, ev sineması ve eğlence ve termosifon gibi aletleri ve çok daha fazlasını uzaktan kullanmayı sağlar. Ayrıca, evin güvenlik unsurları olan, alarm ve sensörleri de uzaktan yönetme imkanı bulabilirsiniz.

 

Teknoloji devleri akıllı ev sistemleri için çalışıyor

Akıllı evinizi kurmak artık her zamankinden daha kolay, ancak cihazlarınızı birleştirmek ve onları bir araya getirmek için hangi akıllı ev sistemini seçeceğiniz önemli bir faktör. Birkaç yıl önce güzel bir teknoloji meraklısı olmak zorundaydınız.  Ancak günümüzde teknoloji devleri ve ürettikleri ekipmanlar, işimizi kolaylaştırıyor. On yıl öncesine kadar, evinizin termostatını, ışıklarını ve güvenlik sistemlerini akıllı telefon aracılığıyla uzaktan kontrol etme fikri, fütüristik bilim kurgu gibi görünüyordu. Ancak 2017, akıllı evin yılı olduğunu kanıtladı. Bu pazardaki teknoloji sıçrama ve

Hem ev hem de bina sahiplerine avantaj sağlıyor

Akıllı ürünlerin kurulması, hem ev hem de bina sakinlerine çeşitli faydalar sağlar – teknolojinin ve kişisel bilginin son 30 yılda bize getirdiği aynı faydalar – zaman, para ve enerji tasarrufu gibi dönüşler sağlar. Akıllı ev sistemleri de bu tasarrufu destekler.

Çevre dostu sonuçlar için akıllı ev sistemleri

Akıllı bir evin ortaya çıkan önemli bir özelliği de, dünyanın sınırlı kaynaklarının korunmasıdır. Gittikçe daha fazla insan, evlerini gerçekten akıllı ve yeşil hale getirme yeteneğinin farkına varmaktadır. Tüm ev alt sistemleri ile entegre edilmiş ev kontrolörleri, aydınlatma, pencere kaplamaları,  sulama ve tüm bunların kullanımını izleyerek tasarrufu arttırmak da mümkün oluyor. Birçok ev kontrol cihazı, tüm bağlı cihazların kullanımını hesaplayıp günlüğe kaydederek, ev sahibinin yüksek farkındalıklarını ve gerektiğinde değişiklik yapma bilgisini veren yerleşik izleme sistemlerine sahiptir. Bu sistemlere internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden erişilebilmektedir, böylece ev sahibi her yerde ve her zaman tüketimi ayarlayabilir.

TOPLANTI SALONLARI

Toplantı Salonu Görüntü Sistemlerinin Önemi

Profesyonel görüntü sistemleri her alanda önemli bir kullanıma sahip olduğu gibi, toplantı salonlarında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Yapılacak olan toplantılarda gerçekleşen sunumların görselleri ya da büyük bir toplantı salonunda konuşmacı olarak bulunan kişinin görselinin, salonda bulunan herkese aktarılabilmesi için görüntü sistemleri önemlidir. Doğru ve kaliteli bir iletişim kurabilmek ve sunum ya da konuşma esnasında anlatılmak istenen düşünceyi en net şekilde karşı tarafa iletebilmek adına, toplantı salonu görüntü sistemlerinin önemi oldukça büyüktür.

En İdeal Fiyatlar İle En İyi Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri

Toplantı salonu görüntü sistemleri arasında yer alan projeksiyonlar, projeksiyon perdeleri, ses sistemleri ve daha birçok ürüne en ideal fiyatlar ile erişmenizi sağlayan sitemiz, en kaliteli ve en güvenilir markalara ait görüntü sistemlerini en uygun fiyatlar ile size sunmaktadır.

Toplantı Salonu Ses Sistemleri Fiyatları;Ses sistemleri, hayatın her alanında karşınıza çıkan sistemlerdir. Gittiğini kafeler de, marketlerde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda ve daha birçok alanda kullanılmakta olan ses sistemleri, artık evlerde de tercih edilmektedir. Sıradan ses sistemlerinin yerine artık evlerde dahi profesyonel ses sistemleri tercih edilmektedir. Bu profesyonel ses sistemlerinin kullanıldığı alanlar arasında konser sahneleri, düğün salonları, plajlar, eğlence alanları, gece kulüpleri, tiyatro sahneleri, sinema salonları, toplantı ve konferans salonları gibi daha birçok alan yer almaktadır. Toplantı salonu ses ve görüntü sistemleri, yapılacak olan toplantının ya da sunumun kalitesini en üst seviyelere taşımaya yardımcı olan unsurlardır.

Toplantı Salonu Ses Sistemleri Nelerdir

Toplantı salonu ya da çok amaçlı salon ses sistemleri arasında birçok ürün bulunmaktadır. Bunların başında hoparlörler, mikrofonlar, bağlantı kabloları gibi ürünler gelmektedir. Aynı zamanda amfiler, mikrofon ayakları, kolon gibi ürünler de toplantı salonları ses sistemleri içerisinde yer alabilmektedir. Gerekli olduğu durumlarda ses mikseri de kullanılan ürünlerden biri olabilmektedir. Toplantı salonlarında yapılmakta olan toplantıların ya da sunumların en iyi şekilde karşı tarafa aktarılması ve sesin her yerden eşit olarak duyulabilmesi için oldukça önemli olan toplantı salonu ses sistemleri, bu salonun büyüklüğüne göre yapısal olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin bir şirketin toplantı salonunda, masada her katılımcının önünde masa mikrofonu yer alırken, daha büyük çaplı toplantı salonlarında konuşmacı için yaka mikrofonu, el mikrofonu ya da kürsü mikrofonu kullanılabilmektedir.

toplantı salonu ses sistemleri
crestron-otomasyon-sistemleri-ozellikleri

KONFERANS SALONLARI


Profesyonel Ses Sistemi

Konferans Salonu Görüntü Sistemleri Nelerdir

Konferans salonu görüntü sistemi içerisinde projeksiyon makineleri, projeksiyon perdeleri, monitörler ve hoparlörler gibi ürünler yer almaktadır. Bunların yanı sıra sistemin rahatlıkla çalışmasına yardımcı olacak kablolar da görüntü sistemlerinde yardımcı ürünler arasında bulunmaktadır. Konferans salonlarında genellikle toplantılar ve konuşmalar yapılmaktadır. Seminer ve konferansların verildiği bu salonlarda, genellikle konuşmacı olarak bulunan kişiler yer almaktadır. Bundan dolayı salonun büyük bir kısmı görüntü sistemlerine ayrılmaktadır. Bu sistemlerin seçimini yaparken de dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır.

Konferans Salonu Görüntü Sistemi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans salonu görüntü sistemi seçimi oldukça önemlidir. Görüntü sistemini seçerken, salonun büyüklüğü ve kapasitesi her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı bölümlerden oluşan ve konukların tamamının sahneyi net bir şekilde göremediği konferans salonlarında, birden fazla görüntü sistemi tercih edilmelidir. Konferans salonlarına en uygun görüntü sistemleri, motorlu projeksiyon makineleri ve manüel projeksiyon makineleridir. Görüntüyü projeksiyon makinesi yardımı ile projeksiyon perdesine aktarmakta olan bu makineler, konferans salonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hem duvara hem de tavana kolayca monte edilebilen projeksiyon makinelerinin manüel özelliğe sahip olanların perdesi bir tuş yardımı ile açılmaktadır. Motorlu projeksiyon perdeleri ile uzaktan kumanda ile kolayca açılıp kapanabilmektedir. Bu ürünleri seçerken perdenin kalitesine her zaman dikkat etmeniz gerekmektedir. Işık geçirmeyen, arkası siyah film kaplı projeksiyon perdelerini tercih ederek, çok daha üstün bir görüntü kalitesi elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra salonun büyüklüğüne uygun ürünü de seçmeniz önemli olacaktır.

Konferans Salonlarında Kullanılan Ses Sistemi Ürünleri

Konferans salonu ses sistemleri içerisinde mikrofonlar, hoparlörler, amfiler, ses mikserleri gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin tamamının ya da bazılarının kullanıldığı konferans salonlarını görmeniz mümkündür. Salonun büyüklüğüne ve yapısına göre kullanılan ürünlerin sayısı ve büyüklüğü değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin bir konferans salonunda birden fazla konuşmacı aynı anda bulunacaksa, salon için kullanılan mikrofon sayısı çok daha fazla olmaktadır. Konferans salonlarında kullanılmakta olan bu ses sistemleri nasıl olmalıdır sorusunu sizin için yanıtlıyoruz.

Profesyonel ses sistemleri, son yıllarda evlerde dahi kullanılmaya başlanan ürünler arasında yer almaktadır. İş yerlerinde, toplantı odalarında, sinema ve tiyatro salonlarında, konser ve gösteri sahnelerinde, konferans ve çok amaçlı salonlarda, okullarda, camilerde, hastanelerde, araçlarda ve daha birçok yerde kullanılmakta olan profesyonel ses sistemleri, tüm kullanım alanlarına göre farklı özellikler gösterebilmektedir. Evde kullanılmakta olan ses sistemleri ile konser sahnelerinde kullanılan ses sistemleri arasında birçok fark bulunmaktadır. Biz de sizin için konferans salonu ses sistemleri nasıl olmalıdır sorusunu yanıtladık.

OTELLER

HOTEL SES SİSTEMLERİ,Genel olarak kullanılan bu sistemin amacı çok kısık seslerde bile oldukça net sesler verebilen uydular ve alıcılar kullanmak ve uygun metrekare hesaplaması ile ses dalgalarının kaç metre kareyi düşük seste kapsayacağını iyi analiz etmekten geçmektedir. Kaliteli bir müzik kaydı ve oynatıcısı ile ayrıca doğru kablolarla taşınan kaliteli sinyali sese dönüştüren kaliteli hoparlörlerin totalini düşündüğümüzde, misafirlerin sohbetlerini bölmeden ve adeta arkadan hafifçe birisi başımıza masaj yapıyor hissi verircesine hazırlanmış bir konforu ve kalite hissini beraberinde getirecektir. Aksi durumlarda yani bu bileşenlerden bir ya da bir kaçında yapılacak hata nedeni ile bir grup müziği kapatmanızı isterken bir diğer grup misafirinizse sesi daha fazla açıp açamayacağınızı sorabilir. Neticede sisteminizi hiç kullanamayabileceğiniz tatsız bir sonla karşılaşabilirsiniz.venus-termal-butik-otel_f0b15e09

Otelin genel içyapısında ise hafif batı müziği veya klasik müziklerin çaldığı ve loş ışıklarla bezenmiş bir ambiyansa şahit olursunuz. Aslında bu doğru bir tercihtir. Anons sisteminin de direkt bağlı olması gereken bu sistemden hemen hiç bir zaman anons yapıldığını işitmezsiniz ancak bu zorunlu ihtimallere karşı bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lobide oturma alanında çalan bir piyano ve yanında arkadaşınızla sohbet ederken yudumladığınız soğuk içeceği bitirip spor salonuna geçiyorsunuz. Bu noktada ise birçok spor merkezinde hiç müzik olmadığını görüyoruz. Çoğu zaman bireysel olarak kulaklıklarda çalınan müzikler dinlenmekte. Fakat bu durum genellikle spor merkezinde müzik sisteminin olmayışı ve sessiz sedasız köşede bekleyen bir birim olmasından ileri gelmekte. Hâlbuki animatörler müziği akşam eğlencelerinde oldukça güzel kullanırken antrenörler müziğin ateşleyici etkisinden istifade etmiyorlar. Her noktaya eşitçe dağılan hızlı ve eğlenceli müzikler, hareketleri tamamlamakta psikolojik etki sağlayabilmektedir.

MOTORYATLAR

Motoryat Ses Sistemleri

Deniz üzerinde seyir halindeyken bile kaliteden ödün vermemek adına canla başla çalışan üretici firmalar, marin hoparlör çalışmalarına ağırlık vererek gelişmeleri yolunda hızla ilerliyorlar. Kamaralar için ayrı güverteler için ayrı sistemler geliştirerek ortam akustiğinden faydalanmayı ihmal etmiyorlar. Sinema sistemi de yerleştirilebildiği gibi diğer elektronik cihazların ses sistemlerini güçlendirecek ek çözümler de üretiliyor. Bununla birlikte farklı hava şartlarına uygun olmaları da büyük önem taşıyor. Kesintisiz hizmetin anahtarını bünyesinde bulunduran ürünlerle deniz tutkunlarının gönüllerini çalmayı başaran üreticiler, su ve tuza karşı dayanıklı olmasının yanı sıra frekansta problem yaratmayacak ürünlerin geliştirilmesine uğraşıyor. Bunun yanı sıra subwooferlarla bas kalitesi de artırılabiliyor. Monte edilebilen ürünlerin yanı sıra taşınabilir olanlar da mevcut. Medya alıcısı, kablosuz özellikli uzaktan kumanda, mini hoparlör,anfi gibi çeşitlerin yanı sıra müzik seti yuvası, su geçirmez radyo muhafazası, su geçirmez kılıf gibi aksesuarlar da bulunuyor. Motoyat audio,video,aydınlatma,perde ve panjur kontrollerini CRESTRON OTOMASYON sistemleri ile kusursuzca yapılabilmektedir. Bu sektörde başlıya yaptığımız bir çok projede referans verebilmekteyiz.

WhatsApp Image 2018-08-18 at 11.52.56

Görüntü Sistemlerinde Neler Var

Motoryat Görüntü Sistemleri,Seyir halinde olan motor yatların ihtiyaç duyabileceği seyir haritalarına ulaşmaya imkan tanıyan bir teknolojinin ürünü olan akıllı yat sistemleri televizyon, akıllı telefon ve tablet gibi beklenilen ürünlerin yanı sıra güvenlik kameralarının görüntülerine ulaşabilme fırsatı veren bir sistem sunuyor. 4K ultra HD görüntü teknolojisini alıcısıyla buluşturan ve arzu edilen uydu paketlerinin teminini sağlayan bu sistemde projeksiyon cihazı da yer alıyor. Mobilyaların içine monte edilebilen ekranlar sayesinde oldukça şık bir görünüme de imza atılırken aynalı televizyon gibi ilginç ürünleri de ayağınıza kadar getiriyor. Ortak bir kumanda sistemine dahil edilen tüm bu sistem ekipmanları sayesinde evinizin varlığını aramanız mümkün olmayacak.

Motor yat Görüntü Sistemleri,Lükslere sahip olmanın olası yan etkilerinden kaçınabilmek adına ihtiyaç duyulan yat görüntü sistemleri gerekli alt yapıyı sağlayarak maksimum güvenliğe sahip olmaya faya sağlıyor. Bilhassa yazın kötü enerjinin düşmanı yat partilerinin daha renkli ve eğlenceli geçmesi için gerekli ekipmanımotoryatın bir parçası haline getiriyor. Çocuklu misafirlerin vakit geçirirken çoğunluğu biriken enerjinin atılamamasından dolayı agresifleşmek üzere olan çocuklarını enerjilerini pozitif yönde etkileyerek onların da eğlenmesine yardımcı oluyor. 

ÜNİVERSİTELER

ÜNİVERSİTELER SES GÖRÜNTÜ IŞIK VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Bir çok eğitim kurumunda olduğu gibi ÜNİVERSİTELER de de ses görüntü ve otomasyon sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.Gerek genel seslendirme,acil anons,konferans salonu ses sistemleri,konferans salonu görüntü sistemleri,toplantı salonu ses sistemleri,toplantı salonu görüntü sistemleri ve bunların arasında enteğre edilebilen CRESTRON OTOMASYON sistemleri bütün bu audio ve video cihazları kontrol edebileceği gibi bina genelinde aydınlatma ve ilklendirmeyi de kontrol edebilmektedir.
Profesyonel ses sistemleri konusunda da hizmet alan üniversiteler genellikle bu tür sistemleri konferans salonlarında tercih etmektedir.Yüksek desbelli sahne ve salon hoparlöri 500/750/1000 kişilik salonlara hitab etmekle beraber bir veya birden fazla konuşmacıyıda aynı anda sahne ye taşıyabilmektedir.
Profesyonel Işık sistemleri konferans ve tiyatro salonlarında çeşitli etkinlikler gösterinin durmuna göre sahne ve salonda çeşitli ılık gösterileri düzelenmektedir. Profesyonel ışık robotları ve ışık projektörleri ile oluşan sistem sonsuz renk ve kareografi geliştirilebilmektedir.Bu tür salonların kurulması genellikle proje aşamasında gerçekleşmekte olup şantiye aşamasında da altyapılarının yapılması gerekir.
Üniversiteler bünyesinde bulunan genellikle yöneticilerin kullanmış olduğu çeşitli ölçülerdeki toplantı salonları sunum esnasın da her konun sağlıklı anlaşılabilmesi için hem görüntü hemde ses ssistemlerine ihtiyaç duymaktadır.Genellikle projeksiyon sistemi tercih edilen bu tür salonlarda kaynak olarak bilgisayar kullanılmaktadır.Ses ve görüntü sistemleri ile birleşen sunumlar kusursuz olmaktadır.Crestron otomasyon sistemleri bunların enteğrasyonunu tam olarak sağlayabilmektedir.

Profesyonel-Ses-Sistemleri

PARTNER MARKALARIMIZ

YAMAHA
TONYLEE
SUPERLUX
SSP PRO
NEUTRIK
RCF
SEETRONIC
SHURE
SSP AUDIO
LOSEN
MACKİE
SSP LIGHT
LOOKAB
KONIG MEYER
LAVOCE
KLINIGH
KARSECT
DYNACORD
GUIL
CMX
AUDIO CENTER

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

fenomenses görüntü ve otomasyon sistemleri

Adres:19 Mayıs Mah. Turapoğlu sk. Hamdiye Yazgan İş Merkezi K:2 KADIKÖY/İSTANBUL

Tel:0216 481 81 68

Gsm:0554 772 15 51

e-mail:info@fenomenses.net