DJ SETUP

DJ SETUP

DJ SETUP DJ’LERİN OLMAZSA OLMAZI; Açılımı Dis Jokey olan DJ’lik son yıllarda her geçen gün popülerliği artan mesleklerden biri. Dj’liği meslek olarak yapmak isteyenlerin yanı sıra hobi olarak ilgi duyanların sayısı da hızla artıyor. Sanatçılar, mankenler ve internet fenomenlerinin de yoğun ilgi gösterdiği Dj sektörü, meslek olarak tanınmasa da büyük bir kazanç kapısı oluşturuyor.

Dj’likte kullanılan en önemli ekipmanlardan biri Dj Setuplardır. En az iki plak çalar veya CD player ve 1 adet mixer’dan oluşan DJ setup olmazsa Dj’ler mesleklerini icra edemezler.

DJ Setup Nedir?

Dj’liğin ortaya çıktığı ilk yıllardan beri kullanılan bir müzik sistemidir. Dj’likle yani tanışanların plaklı olanını tercih ettiği Dj Setup’lar şu an çoğunlukla CD Player bulundurarak üretilmektedir.

Çaldıkları platforma göre farklı tarzda müzik üreten Dj’ler, ürettiği tarzlara göre farklı teknikler kullanırlar. Kullanılan tekniklerin dinleyiciler üzerinde büyük bir etki bırakabilmesi için Dj’lerin sahip oldukları DJ setup, kaliteli olmalı ve beklentiyi karşılamalıdır. Örneğin; kesintisiz eğlence hizmeti sunmak isteyen bir DJ’in sahip olduğu Dj Setup sistemi mixer’a hâkim olmalı ve ses kaynakları arasındaki geçişi sağlamalıdır.

Dj Midi Kontrol Üniteleri

Gelişen teknolojiyle beraber üretilen Dj Setuplar’a dahil edilen Dj Midi Control Üniteleri, Dj’lerin sahip olduğu müzik arşivlerini kontrol edebilmelerine imkân tanır. Dj’lik mesleğinde bir çığır açan Dj Midi Kontrol üniteleri, geçmişte yetenek ve müzikleri tanımlayabilecek kulak isteyen sistemleri bilgisayar ortamına taşıyarak otomatik müzik üretimi sağlamıştır.

 

 

 

Dj Setup Fiyatları Ve  Ün Yapmış Markalar

Başlangıç seti, DJ seti gibi birçok farklı teknik özelliklerle satışı gerçekleştirilen Setuplar, Dj olmak isteyenlerdenseniz mutlaka sahip olmanız gereken ekipmanlar dandır. Dj’ler sahip oldukları  setuplar la uyum yakalamalı ve Setup’ın dilinden anlayabilmelidir. Dj Üretiminde dünya markası olmuş büyük elektronik marketler, gelişen teknolojiyle paralel olarak her yıl yeni bir   setup modeli üretmektedir. Pioneer Dj, DJ’likte bir dünya markası olup yenilenen ürünleri hizmete sunar. Dj setlerinden mixer’lara kadar birçok ürüne ulaşabileceğiniz Pioneer Dj, tavsiyelerimiz arasındadır. Setup fiyatları ise 9.409 Türk lirasından başladığı gibi 36.293 Türk lirasına kadar varabilmektedir.

10 Temmuz 2018
2.347 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?