Kablosuz Mikrofon Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kablosuz Mikrofon Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Günlük hayat içerisinde dahi sıklıkla görmüş olduğunuz mikrofonlar, birbirinden farklı birçok özelliğe sahiptir. Bundan dolayı da Kablosuz Mikrofon veya kablolu mikrofon seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Mikrofonlar ve kullanım alanlarına uygun modelleri hakkında detaylı bilgiyi sizinle paylaşıyoruz.

Tercih Edebileceğiniz Mikrofon Modelleri

Birçok farklı alanda kullanılmakta olan mikrofonların birbirinden farklı özelliklerde birçok modeli bulunmaktadır. Bu modellerin başında kablosuz mikrofon, kablolu mikrofon ve ayaklı mikrofon gibi türler gelmektedir. Toplantı salonları, konferans salonları, düğün salonları, konser sahneleri, tiyatro sahneleri, okullar, camiler ve daha birçok alanda kullanılmakta olan mikrofonlar, kullanım amacınıza en uygun modelleri seçmenizi gerektirmektedir. Youtube videosu çeken blogger ve youtuberlerın kullanımı için de en ideal mikrofonları tercih etmek gerekmektedir. Kısacası mikrofon tercihi yaparken öncelikle kullanım amacınıza en uygun mikrofonu tercih etmelisiniz.

Kablosuz Mikrofon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerde en çok kullanılan mikrofon modelleri arsında yer alan kablosuz mikrofonlar ile ilgili birçok soru akıllara takılmaktadır. Bu soruların başında da kablosuz mikrofon alırken nelere dikkat edilmeli sorusu gelmektedir. Kablosuz mikrofonlar, ses sistemi ile uzaktan bağlantı kurulabilmesini sağlayan mikrofonlardır. Ses sistemi ve hoparlör arasında herhangi bir bağlantı kablosunun bulunmadığı kablosuz mikrofonlar, kablolu mikrofonlara oranla kullanımı çok daha rahat olan mikrofon modelleri arasında yer almaktadır. Bu mikrofonları satı alırken öncelikle yükseltici ayağınız varsa ve mikrofonu bu ayakla kullanmak istiyorsanız, ona uygun bir model seçmeniz gerekecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da mikrofonun frekans kapasitesidir. Mikrofona giden tüm sesleri aynı seviyede elektrikselleştirebilme özelliğine sahip olması da önemlidir. Kablosuz mikrofon seçenekleri arasında yaka mikrofonları da bulunmaktadır. Bu mikrofonların yalnızca kullanıcı sesini net bir şekilde aktarması, ortam sesini ve benzeri gürültülü sesleri karşı tarafa iletmemesi de gerekmektedir. Bundan dolayı kablosuz mikrofon ve yaka mikrofonları seçilirken, mikrofonun bu özelliği göz önünde bulundurulmalı, kaliteli bir mikrofon seçimi yapılmalıdır. Kablosuz mikrofonlarda sesi olduğu gibi yansıtmama gibi bir sorun da yaşanabilmektedir. Ses tonunu daha değişik bir tonda karşı tarafa ileten kablosuz mikrofonlar yerine, ses tonunu en gerçek tonda aktaran mikrofonlar da tercih edilmelidir.

07 Mayıs 2018
2.293 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?