Kaliteli Ses Sistemleri

Kaliteli Ses Sistemleri

Sabah iş yerine aracımızla giderken, uzun bir yolculuk esnasında veya arkadaşlarımızla beraber ev ortamında dinlenirken genelde müzik dinleriz. Kaliteli Ses Sistemi dinleyicilerini kendilerine aşık ederken ve daha önce sık dinlemelerine rağmen aynı müzikte farklı noktaları yakalamalarına sebep verirken bazı müzik sistemleri ise en beğendiğimiz parçalardan bile soğumamıza neden oluyor. Peki, bir ses sistemini Kaliteli Ses Sistemi yapan şey nedir? Yazımızın devamında bu soruya yanıt aradık.

* Bileşenler Doğru Çalışıyor Mu?

İşte, evde, arabada kısacası nerede kullanıyor olursak olalım ses sistemlerinin unsurlarının eksiksiz çalışıyor olması gerekir. Öncelikle temiz ve kaliteli frekanslara sahip orjinal bir müziğe ve bu içeriği, oynatıcı olarak adlandırılan CD, DVD veya USB araçlarında kesintisiz çalabiliyor olmalıyız. Yani oynatıcı araçlarımızın da hizmet görür halde olması gerekiyor. Sonra hoparlörlerden berrak bir şekilde ses gelmesi gerekiyor. Aynı zamanda varsa woofer, subwoofer ve tweeterlardan da aynı temizlikte ve cızırtısız ses almamız gerekiyor.

kaliteli ses sistemleri

* Ses Sistemim Tatmin Edici Değil

Tüm ses sisteminiz kusursuz çalışıyor olsa bile sizi tatmin etmiyorsa belkide yanlış giden bir şeyler var demektir. Örneğin uyduları yanlış konumlandırmış olabilirsiniz veya TV sisteminize bağlı ses sisteminizin optik giriş gibi daha kaliteli bir bağlantı seçeneği varken siz eski nesil bir girişi tercih etmiş olabilirsiniz. Her şey doğru yapılandırılmış olsa bile ses sisteminizden beklentiniz farklı düzeyde olabilir.

* Ses Sisteminden Ne Beklemeliyim?

Özellikle yalıtımsız ortamlarda ses bir başka kişi için gürültü olarak nitelendirilebilmekte. Bu açıdan baktığımızda ister ev, isterse otomobillerimizde olsun, kaliteli müzik dinlemenin yüksek ses demek olmadığını ifade etmek gerekiyor. Tüm tını ve basları düşük seslerde ne kadar veriyora ses sisteminiz o kadar başarılıdır. Bu başarı elbette ki bütçenizle de doğru orantılı olacaktır. Eğer düşük bir bütçeyle yola çıktıysanız ve yüksek kalitede ses sistemi hedefiniz varsa, alacağınız sistemi projelendirip, her aşamada bir diğer ekipmanı sisteme katmak hem amacınız ve hem de ekonominiz için daha iyi bir çözüm olacaktır.

Önce kaliteli ve güncel bağlantı ekipmanlarına sahip bir oynatıcı. Sonrasında kullanacağımız yere göre büyüklüklerini seçeceğimiz kaliteli hoparlörler ve gerekirse amplifikatörler, woofer ve tweeterlar…Tüm bunlara zaten sahipseniz belki de bir uzmandan destek almalı ve sorunun çözümünü bu şekilde sağlamalısınız.

03 Mayıs 2018
1.352 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?