Konferans Salonu Görüntü Sistemleri Nasıl Seçilir?

Konferans Salonu Görüntü Sistemleri Nasıl Seçilir?

Görüntü sistemleri, birden çok parçadan oluşan ve görüntünün herkes tarafından algılanmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler, hayatın her alanında karşınıza çıkmaktadır. Evlerde, konser alanlarında, toplantın ve konferans salonlarında, okullarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, futbol sahalarında, sinema salonlarında ve daha birçok yerde karşınıza çıkan görüntü sistemleri, iş yerlerinde de fazlaca kullanılmaktadır. Farklı özelliklere sahip görüntü sistemlerinin değişik sektörlerde kullanıldığı rahatlıkla görmeniz mümkündür. Bu görüntü sistemlerinden biri de konferans salonu görüntü sistemleridir. Konferans salonu görüntü sistemleri nelerdir ve seçim yapılırken nelere dikkat edilmelidir sizin için paylaşıyoruz.

Konferans Salonu Görüntü Sistemleri Nelerdir

Konferans salonu görüntü sistemi içerisinde projeksiyon makineleri, projeksiyon perdeleri, monitörler ve hoparlörler gibi ürünler yer almaktadır. Bunların yanı sıra sistemin rahatlıkla çalışmasına yardımcı olacak kablolar da görüntü sistemlerinde yardımcı ürünler arasında bulunmaktadır. Konferans salonlarında genellikle toplantılar ve konuşmalar yapılmaktadır. Seminer ve konferansların verildiği bu salonlarda, genellikle konuşmacı olarak bulunan kişiler yer almaktadır. Bundan dolayı salonun büyük bir kısmı görüntü sistemlerine ayrılmaktadır. Bu sistemlerin seçimini yaparken de dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır.

Konferans Salonu Görüntü Sistemi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans salonu görüntü sistemi seçimi oldukça önemlidir. Görüntü sistemini seçerken, salonun büyüklüğü ve kapasitesi her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı bölümlerden oluşan ve konukların tamamının sahneyi net bir şekilde göremediği konferans salonlarında, birden fazla görüntü sistemi tercih edilmelidir. Konferans salonlarına en uygun görüntü sistemleri, motorlu projeksiyon makineleri ve manüel projeksiyon makineleridir. Görüntüyü projeksiyon makinesi yardımı ile projeksiyon perdesine aktarmakta olan bu makineler, konferans salonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hem duvara hem de tavana kolayca monte edilebilen projeksiyon makinelerinin manüel özelliğe sahip olanların perdesi bir tuş yardımı ile açılmaktadır. Motorlu projeksiyon perdeleri ile uzaktan kumanda ile kolayca açılıp kapanabilmektedir. Bu ürünleri seçerken perdenin kalitesine her zaman dikkat etmeniz gerekmektedir. Işık geçirmeyen, arkası siyah film kaplı projeksiyon perdelerini tercih ederek, çok daha üstün bir görüntü kalitesi elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra salonun büyüklüğüne uygun ürünü de seçmeniz önemli olacaktır.

16 Mayıs 2018
1.494 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?