Okul Ses Sistemleri Nasıl Olmalı?

Okul Ses Sistemleri Nasıl Olmalı?

Profesyonel ses sistemleri, günümüzde birçok alanda karşınıza çıkmaktadır. Hem kamu sektöründe hem de özel sektörde bolca kullanılmakta olan ses sistemlerinin kullanım alanlarının başında cami ses sistemleri, okul ses sistemleri,düğün salonu ses sistemleri, konferans salonu ses sistemleri gelmektedir. Tüm bu alanlar için ses sistemi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Okul ses sistemleri de seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Okul Ses Sistemleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul ses sistemlerinin başında okul zil sistemi gelmektedir. Öğrencileri derse çağıran ve dersin sone erdiğini bildirmek için kullanılan zil sistemleri seçilirken, okulun her alanından duyulabilecek zil sistemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Ses yüksekliği yeterli olmayan zil sistemleri, öğrencilerin zili duymasında zorluk yaratacağı için okul disiplini açısından da birçok soruna neden olacaktır. Bundan dolayı okul için seçilen zil sistemlerinin kaliteli, yüksek desibele sahip ve her koridordan rahatlıkla duyulabilecek olan sistemler olması gerekmektedir.

Okullarda sıklıkla kullanılan bir diğer ses sistemi de tören ses sistemleri olarak karşınıza çıkmaktadır. Özel günlerde yapılan törenler ya da mezuniyet töreni gibi günlerde kullanılan tören ses sistemleri, çok daha geniş alanlara sesin en net şekilde iletilebilmesini sağlamalıdır. Bundan dolayı tören alanları için kullanılacak olan ses sistemlerinin profesyonel ses sistemleri arasından tercih edilmesi gerekmektedir.

Hoparlörlerin kullanılacak alanın metrekaresine uygun hoparlörler olması oldukça önemlidir. Ses sistemlerine bağlı olarak seçilen mikrofon sistemlerinin de ses sistemi ile benzer özelliklerde olması gerekmektedir.

Tören esnasında hoparlör ve mikrofonlarda cızırtı olmaması ve kulakları rahatsız edici hoparlör seslerinin duyulmaması için en kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Büyük alanlarda gerçekleşen organizasyonlarda yaşanan düşük ses sorununun ortadan kaldırılması için de yeterli kapasiteye sahip bir ya da birden fazla hoparlörün kullanılması gerekebilmektedir. Hem okul içerisinde hem de okul dışarısından kullanılacak olan zil sistemleri ve tören ses sistemleri için en çok dikkat edilmesi gereken husus, ses sisteminin alan genişliğine uygun yapıya sahip olup olmamasıdır.Cami ses sistemleri, okul ses sistemleri,düğün salonu ses sistemleri, konferans salonu ses sistemleri FENOMENSES ışık görüntü ve otomasyon firmamızdan temin edebilirsiniz.

09 Mayıs 2018
3.203 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?