Profesyonel Müzik Sistemleri Fiyatları

Profesyonel Müzik Sistemleri Fiyatları

Profesyonel Müzik Sistemleri Müzik hayatımızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Günlük yaşamın her anında evde, arabada akıllı telefonlarda dinlediğimiz müzik sadece bu alanlarla da sınırlı değildir. Başka insanlarla paylaştığımız alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, kafeler de ister istemez müzik ses duyarız. Günlük hayatın bu kadar içinde olan müziğin bizlere daha kaliteli bir şekilde gelmesi de profesyonel ses sistemleri ile olmaktadır. Daha düzgün ve kaliteli bir müzik duymak istediğimiz her ortamda ses sistemleri önemli bir rol oynamaktadır. Hayatımızda yerinin bu kadar fazla olmasına rağmen ses sistemlerine dair arge çalışmalarının varlığı çok azdır.
Profesyonel ses sistemleri ifadesi aslında çok geniş bir tabirdir. Bu tabir ses kayıt stüdyolarında ya da canlı müzik yerlerin müziğin bizlerle buluşması için kullanılan ekipmanın tamamı için kullanılır. Bu ekipmanlara örnek olarak megafonlar, kulaklıklar, hoparlör, anfiler, ses mikseri, ses kartları, sinyal işleyiciler, midi klavyeler verilebilir.

Profesyonel Ses Sistemlerinin Kullanım Alanlar

Profesyonel müziğin olduğu, konser, club, bar, restoranlar, disco, kafeler, açık hava organizsyonları gibi mekanlardaprofesyonel ses sistemleri kullanılmaktadır. Konserlerde kullanılan tüm ekipmanlar profesyonel ses sisteminin bir elemanıdır. Kulaklıkla dinlenen tüm şarkıların kaydedildiği stüdyolarda da yer alan tüm malzemeler profesyonel ses sistemlerinin bir parçasıdır.
Profesyonel ses sistemleri alımı için tercih edilebilcek HTDZ, Yamaha, Sony, Acron, Sammi, Westa, Everton, Skytech, Soundwel, Sierra, D-Sound, Navigold, LG, Magicvoice, Goldmaster, Multikor, Piranha, Oem, Mikado, Roadstar, DACOM, Remax, Tenon, Huawei  gibi birçok marka vardır.

Profesyonel Ses Sistemlerinin Fiyatları

Profesyonel müzik sistemleri fiyatları ses sistemine ait olan her bir parçaya ve istenen markaya göre değişiklik göstermektedir. Örneğin kullanılan tavan hoparlörler boyutana ve watt gücüne bağlı olarak değişiklik göstersede ortalama 310 TL civarındadır. Aynı şekilde kabin ve duvar hoparlörler de sırası ile 3100 ve 3400 TL’dir. Kürsü mikrofonları da ikili, üçlü ya da dörtlü olarak sarılmakta ve buna göre de fiyatları değişmektedir. Ancak ortalama 3800 TL civarı bir fiyata satılmaktadır. El mikrofonlarının satış fiyatı da ortalama 1000 TL civarındadır. Mikserlerde boyutuna ve markasına göre 2000 TL ile 20000 TL arasında satış fiyatına sahiptir.

 

19 Haziran 2018
1.728 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?