Shure SLX telsiz mikrofon

Shure SLX telsiz mikrofon

Shure SLX serisi telsiz mikrofon Sesin havada yarattığı akustik dalgadan faydalanılması ile sesin frekansa çevrilmesini sağlayan akustik cihaza mikrofon adı verilmektedir.

Sinyal gerilimini ses dalgalarına iletmesi nedeniyle hoparlörü tamamlayan bir eleman olarak ortaya çıkmaktadır.

Bazılarının aşağıda belirtileceği üzere birçok mikrofon çeşidi bulunmaktadır;

Dinamik mikrofon,Şeritli mikrofon, Kapasitif mikrofon, Kristal mikrofon, Elektret mikrofon, Telsiz mikrofon, Elektro dinamik mikrofon, Manyetik mikrofon,Elektrikli mikrofon,Elektromanyetik mikrofon lardır.

Telsiz mikrofon

Elektrot mikrofon yardımı ile basit bir FM vericisi kullanılarak 1 km mesafeye kadar başka bir FM alıcısı ile yayın yapılmak imkanı bulunmaktadır.15 cm’lik yalıtkan bir tüpe vericinin montajı yapılmaktadır.Mikrofon ve anten(15cm) tüpün iki ucundaki cihazlardır.

Shure SLX serisi telsiz mikrofon

Shure SLX serisi telsiz mikrofon el tipi ve yaka tipi şeklinde takımlar halinde ses sistemlerinde konuşma,müzik veya konferans amaçlı kullanılmaktadır.

Pakette yer alan ürünler

  1. SLX4 tipi Profesyonel Diversite Çift Anten Tek Kanal Alıcı
  2. SLX1 Kemerl Tipi Verici ve Yaka (WL Serisi, WH30 ya da Beta 98H/C) ya da ¼“ – 4-pin konnektörlü Enstrüman Mikrofonu, ya da SLX2 El Tipi (SM 58, SM 86, Beta 58A, Beta 87A ya da Beta 87C) Verici ; MX690 Kablosuz masaüstü mikrofonu (Boundary) MX890 Mikrofon tabanı
  3. Rack Montaj seti : Kısa kelepçe, uzun kelepçe, kelepçeler için 8 adet vida, başka bir telsiz alıcı cihaza bağlantı aparatı, 4 adet rack’a montaj vidası, puluyla birlikte, antenleri öne monte etmek için gerekli uzatma kablosu ve konnektörler, 2 adet anten deliği tıpası
  4. Iki adet ¼ Dalga Anten
  5. Alıcı için Güç Kaynağı 6. Verici için 2 adet AA Pil
  6. Kullanma Kılavuzu

Bu ürün paketi ile en iyi telsiz mikrofon listesinde üst sıralarda anılmaktadır.

Kullanım Yöntemleri ve Uyulması Gereken Kurallar

24 MHz’lik bant genişliğinde 960 değişik frekans seçilmesi önem arz etmektedir.Bunun nedenin de RF etkileşiminin önlenmesi olduğu ortaya konulmaktadır.Otomatik Frekans özelliği açık frekans kanallarını otomatik olarak arama ve bulmaya yaramaktadır.Alıcının otomatik olarak yakaladığı frekansa vericinin ayarlanabilmesi için,alıcı ve verici arasında otomatik olarak infrared bağlantı kurulmaktadır.Bu bağlantı sayesinde verici ve alıcı anında senkronize edilmektedir.Bu sayede telsiz mikrofon frekans sorunu yaşanmamaktadır.

 

15 Kasım 2018
2.049 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?