Taşınabilir Hoparlör Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Taşınabilir Hoparlör Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Taşınabilir hoparlör seçimi , bluetooth hoparlör adıyla da bilinir. Müziği dilediğiniz yere götürebileceğiniz, kullanım için pratik ve hoparlör kullanma deneyimini oldukça kolaylaştıran cihazlardır. Boyutları oldukça ufak olmasına rağmen ses kaliteleri oldukça iyidir. Peki taşınabilir hoparlör alırken dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir ?

Dayanıklılık

Bütün hoparlörler için geçerli olduğu gibi taşınabilir hoparlör seçimi de dayanıklı olması gerekir. Örneğin kamp alanı, bahçe gibi yerlerde de rahatça kullanılabilmesi amacıyla tasarlanmış olduğu için bir taşınabilir hoparlörün bu gibi ortamlara karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Düşme, çarpma veya bunun gibi dış etmenlere karşı dayanıklı bir hoparlör seçmeniz gerekir.

Boyut ve Ağırlık

Cihazınızın kapladığı alan, taşıdığı ağırlık da bir diğer önemli noktadır. Hali hazırda taşınabilir hoparlörler küçük boyutlarda tasarlanmış olsalar da markalara ve modellere göre ağırlık ve boyutları da değişiklik gösterebilir. Sahile veya piknik alanına giderken yanınıza alacağınız hoparlörün size ekstra yük olmasını istemezseniz bu hususu da dikkate almalısınız.

Suya Dayanıklılık

Yağmurlu havalarda veya duş alırken müzik keyfinizden ödün vermemek ve hoparlörünüzün bozulmamasını istiyorsanız bu noktaya da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Şarj/Pil Ömrü

Taşınabilir veya portable hoparlörünüzü özellikle dış mekanlarda kullanmayı tercih edecekseniz şarj ömrü çok önemlidir. Bu faktör de markalara ve modellere göre değişiklik göstermektedir. Kimi markalarda şarj ömrü 12 saati bulurken bunlar daha çok veya az olarak da değişiklik gösterebilir.

Ses Kalitesi

Elbette piyasadaki her markanın ses kalitesinin aynı olduğunu söyleyemeyiz. Boyutunun küçüklüğüne kıyasla sesi kuvvetli ve aynı zamanda net verebilen bir hoparlör seçmeniz yararınıza olacaktır.

Fiyat

Taşınabilir hoparlör fiyatları çok uygun fiyatlardan başlayıp yukarıda saydığımız hususların etkisiyle artabilir. Pek çok markanın taşınabilir hoparlörleri mevcuttur ve fiyatları oldukça çeşitlidir ancak burada önemli olan sizin beklentinizdir. Örneğin, bazı taşınabilir hoparlörlerde aydınlatma bulunmaktadır; bazılarıysa dokunmatik kullanıma sahiptirler. Teknolojik gelişmişlik fonksiyonları da hoparlör fiyatlarını arttırır veya azaltır. Bunun için yapmanız gereken şey yukarıda saydığımız özellikler doğrusunda bir taşınabilir hoparlörden neler beklediğiniz ve bütçenizi buna göre belirlemenizdir.

Nerede olursanız olun, müziğin yaşamınızdan eksik olmaması dileğiyle!

02 Mayıs 2018
1.405 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?