Cafe Ses Sistemleri

30 Eylül 2019 0 Yazar: admin
Cafe Ses Sistemleri

Cafe Ses Sistemleri artık yeni kurulan veya revizasyona girmiş bir çok işletme tarafından tercih edilmektedir. Müşterilerine daha kaliteli vermeyi hedefleyen bu işletmeler hem televizyon yayınlarının seslerini hemde gün boyu çalacak olan ses parçalarını bu sistemler üzerinden yayınlamaktadır.

Cafe Ses Sistemleri nasıl olmadır. Genellikle işletmenin büyüklüğüne,yoğunluğuna ve yerleşim düzenine göre şekil alan bu ses sistemleri etrafa eşit oranda dağılmış hoparlörler ile oluşturulmalıdır. Bu sayede hoparlörlerin ses seviyesi çok açılmasa bile kaliteli bir müzik alınacaktır. Ses eşit olarak dağıldığı için hoparlörlere yakın oturan müşterileriniz ise ses den rahatsız olmadan uzun zaman keyifli vakit geçirebileceklerdir.

Genellikle görüntü sistemleri ile entegre çalışan bu sistemlerde yayın yapılacak olan kaynaklar önceden belirlenmeli ve sistemin ilk bağlantı yapılandırması buna göre yapılmalıdır. Bazı mekanlarda normal ses yayını haricinde organizasyonlar yapılabileceğini göz önünde bulundurarak sistem ona göre tasarlanmalıdır.

Cafe Ses Sistemleri ile yapılacak organizasyonlar doğum günü partileri,yılbaşı partileri,şirket yemekleri,canlı müzik,dj performans v.b standarttan yüksek ses seviyesi ve subbas desteği gerektirmektedir. Bu tip organizasyonlar yapılacak ise sistem ona göre en baştan tasarlanmalıdır.

Cafe Ses ve  Görüntü Sistemleri

Genellikle günümüzde bütün cafeler de kullanılan görüntü sistemleri televizyonlar ve videowall gibi çok büyük ekranlarla oluşturulmaktadır. Bu tür büyük ekranlarda maç yayını yapabilmek neredeyse bütün cafelerin vazgeçilmezi halindedir. Tabi görüntü kalitesi ve ses netliği de bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Şu anda hali hazırla kullanılan hdmı teknolojisi fullhd ve 4k görüntü transferlerine imkan sağlamaktadır. Digital olarak gelen ses ve görüntü yüksek çözünürlüğe sahiptir. Doğru cihaz tercihleri ile mükemmel sonuçlar oluşmaktadır.

Genellikle proje aşamasında detaylandırılarak altyapısı yapıldıktan sonra devreye alınan ses ve görüntü sistemleri aynı anda yapılması durumunda sistem eksik kalmayacağı için uzun seneler boyunca kullanılabilir. Bu tür projelerinizin tamamı için fenomenses den hem danışmanlık alabilir hemde ürün tedarik montaj ve devreye alma aşamalarında projeyi sonlandırabilirsiniz. Gerek bağımsız mekanlarda gerekse otel ortamındaki cafe projeleriniz için lütfen irtibata geçiniz. Mevcut ses ve görüntü sistemlerinizi genişletmek veya yenilemek için uzman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.