Toplantı Salonu Ses Sistemleri

30 Eylül 2019 0 Yazar: admin
Toplantı Salonu Ses Sistemleri

Toplantı salonu ses sistemleri; kuruluşların vazgeçilmezi olan toplantı salonları bazı şirketler bir den bulunmaktadır. Dolayı ile bir veya bir den fazla toplantı salonu barındıran firmalar toplantı esnasında işitsel ve görsel sunumlar yapmakla beraber salonların toplantı programlarını da takip etmek gerekmektedir. Bu durumlar içi hazırlanmış ve üretilmiş olan bir çok elektronik ekipmanlar vardır.

Toplantı Salonu Ses Sistemleri

Salonun büyüklük ve küçüklüğüne göre ayarlanmakta olan ses sistemleri , görsel sunum sesleri ile mikrofon seslerini birleştirerek aynı anda hoparlörlere gönderilmesini sağlamaktadır. Bir ses mikseri aracılığı ile yapılan bu işlem esnasında herhangi bir mikronun ve bilgisayarın sesleri mikser kanallarından ayarlanmaktadır.

Genellikle bir elektronik sıralamaya sadık kalınarak kurulması gereken bu sistemler mikrofon,ses mikseri,ses prosessörü,ses mikseri ve hoparlörler olarak sıralanmaktadır. Bir çok mikrofon çeşidine (el mikrofonu,yaka mikrofonu,kafa mikrofonu,masa mikrofonu v.b.) sahip olan bu sistemler kullanıcıların talepleri doğrultusunda gelişmektedir. Genellik bir den fazla konuşmacının katıldığı ve soru cevap şeklide yapılan toplantılarda başkan delege sistemleri de tercih edilmektedir. Yine toplantı salonun büyüklüğüne göre tercih edilen hoparlörde tavan hoparlörü,duvar hoparlörü,sütun hoparlörleri olarak değişmektedir.

toplanto salonu ses sistemleri

Bir ses mikseri aracılığı ile konuşmacıların ve diğer ses kaynaklarının ses seviyeleri ayarlamakta ve tonlanabilmektedir. Çeşitli güç ve performans da olan bu hoparlörler doğru yerleşim ile mükemmel sonuçlar verir.

Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri

Genellikle bu tip toplantı salonların görsel sunumları gerçekleştirmek için büyük görüntülere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için ya büyük ekranlara sahip televizyonlar yada projeksiyon ve projeksiyon perdesi sistemleri tercih edilmektedir. Hdmı teknolojisine sahip olan bu sistemlerden hem full hd hemde 4k görüntü almak mümkündür. Hatta geliştirilen bazı sistemlerde ekranı 2 veya 4 e bölerek bir den fazla sunum cihazı bağlanmasına da olanak vermektedir. Tabi sunum için kullanılan bütün cihazların sesleri aynı andan ses sistemine aktarılabilmektedir.

Toplantı salonu otomasyon sistemleri

Toplantı salonları kurulumu bu elektronik sistemler bazen kullanıcılara kullanım aşamasında verimli olası için geliştirilen bir sistemdir. Ses sistemleri, Görüntü sistemleri ,Mikrofon sistemlerinin yanı sıra bu tip salonları aydınlama, iklimlendirme ve rezervasyon takip sistemleri de kullanılmaktadır. Otomasyon sistemleri bu sistemleri tek bir cihaz ve tek bir kontrol altında tutarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Genellikle bir ipad veya taşınabilir bir elektronik cihaza kuruma veya kişiye özel olarak tasarlanmış olan programı sayesinde gerçekleştirmektedir. Önceden hazırlanmış senaryolar sayesinde toplantı salonu bir tuş dokunuşu ile hazır hale gelecektir. Yine salonun kullanımının bitmesi ile bir dokunuşla bütün sistemler kapanacaktır.

Toplantı Salonu Ses Sistemleri Fiyatları

Ses sistemleri, hayatın her alanında karşınıza çıkan sistemlerdir. Gittiğini kafelerde, marketlerde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda ve daha birçok alanda kullanılmakta olan ses sistemleri, artık evlerde de tercih edilmektedir. Sıradan ses sistemlerinin yerine artık evlerde dahi profesyonel ses sistemleri tercih edilmektedir. Bu profesyonel ses sistemlerinin kullanıldığı alanlar arasında konser sahneleri, düğün salonları, plajlar, eğlence alanları, gece kulüpleri, tiyatro sahneleri, sinema salonları, toplantı ve konferans salonları gibi daha birçok alan yer almaktadır. Toplantı salonu ses ve görüntü sistemleri, yapılacak olan toplantının ya da sunumun kalitesini en üst seviyelere taşımaya yardımcı olan unsurlardır.

Toplantı Salonu Ses Sistemleri Nelerdir

Toplantı salonu ya da çok amaçlı salon ses sistemleri arasında birçok ürün bulunmaktadır. Bunların başında hoparlörler, mikrofonlar, bağlantı kabloları gibi ürünler gelmektedir. Aynı zamanda amfiler, mikrofon ayakları, kolon gibi ürünler de toplantı salonları ses sistemleri içerisinde yer alabilmektedir. Gerekli olduğu durumlarda ses mikseri de kullanılan ürünlerden biri olabilmektedir. Toplantı salonlarında yapılmakta olan toplantıların ya da sunumların en iyi şekilde karşı tarafa aktarılması ve sesin her yerden eşit olarak duyulabilmesi için oldukça önemli olan toplantı salonu ses sistemleri, bu salonun büyüklüğüne göre yapısal olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin bir şirketin toplantı salonunda, masada her katılımcının önünde masa mikrofonu yer alırken, daha büyük çaplı toplantı salonlarında konuşmacı için yaka mikrofonu, el mikrofonu ya da kürsü mikrofonu kullanılabilmektedir.

Toplantı Salonu Ses Sistemi Fiyatları

Toplantı salonu ses sistemi fiyatları satın almak istediğiniz ses sistemi markasına ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra salonun büyüklüğü ve kullanılacak olan ürünlerin kapasitesi de fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Küçük bir toplantı salonunda kullanılacak olan hoparlör ile oldukça büyük bir salonda kullanılacak olan hoparlörün boyutları ile fiyatları da değişmektedir. Genel hatları ile bahsedecek olursak içerisinde hoparlörler, mikrofonlar, kablo takımları, ses mikseri gibi ürünlerin yer almış olduğu toplantı salonu ses sistemlerini 2.500 TL ile 15.000 TL arasında fiyatlar ile bulabilirsiniz. Modele, markaya ve paket içindeki ürünlere göre fiyatlarda artış ya da düşüş görmeniz mümkün olmaktadır. Konferans salonu ses sistemleri,Profesyonel ses sistemleri,Hotel ses sistemleri projeleriniz için fenomenses ile irtibata geçiniz. Toplantı ve Konferans salonları için uygun ekipmanları sitemizin ürünler bölümünden seçebilirsiniz.