Sahne Ses Sistemleri

30 Eylül 2019 0 Yazar: admin
Sahne Ses Sistemleri

Sahne Ses Sistemleri Hakkında Merak Edilenler Profesyonel ses sistemleri, her türlü amaca hizmet edebilecek olan modelleri bulunan sistemi türlerinden biridir. İçerisinde ses mikseri, hoparlörler, monitörler, mikrofon ve kablolar, amfiler ve daha birçok ürün barındıran profesyonel ses sistemleri, evlerde, iş yerlerinde, toplantı salonlarında, konferans ve çok amaçlı salonlarda, tiyatro salonlarında, sinema salonlarında, gösteri merkezlerinde, sahnelerde, hatta evlerde dahi kullanılabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra blogger ve youtuber olan kişiler de video çekerken küçük çaplı profesyonel ses sistemlerinden yardım almaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan profesyonel ses sistemleri seçeneklerinden, sahne sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizin için paylaşıyoruz.

Sahne Ses Sistemleri

Sahne Sistemleri İle İlgili Merak Edilenler

Sahne sistemleri, konser sahneleri, tiyatro sahneleri, gösteri sahneleri gibi birçok sahnede kullanılmaktadır. Kullanım amacına ve kullanılacak olan alanın büyüklüğüne göre değişim göstermekte olan sistemleri, hoparlör, amfi, mikrofon, ses mikseri gibi birçok ürünün bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Bazı sahnelerde hoparlörler yan ve ön taraflara konumlandırılırken, kapalı salonlarda tavandan asılı hoparlörler görmeniz de mümkün olmaktadır. Ayrıca konser alanlarında sanatçılar şarkı söylerken kendi seslerini daha iyi duyabilmeleri için ön bölümlerde monitörler de yer almaktadır. Eğlence, kutlama, gösteri ve daha birçok amaç için sahnelerde kullanılmakta olan profesyonel ses sistemleri, seyyar bir şekilde taşınabilme özelliğine de sahiptir. Bazen organizasyon firmaları için gerekli olan sahne sistemleri kiralanmakta, bu sistemleri işinde uzman kişiler tarafından sahnelere kurulmaktadır. Kurulum yapıldıktan ve konser, gösteri, şov gibi organizasyonlar tamamlandıktan sonra sahne sistemleri yeniden sökülüp götürülebilmektedir.

Sahne Ses Sistemleri

Sahne Ses Sistemleri Fiyatları

Sahne sistemleri, genellikle diğer sistemlerinden boyut olarak farklılık göstermektedir. Konser sahneleri, şov ve gösteri sahneleri, tiyatro sahneleri gibi alanlarda kullanılmakta olan ses sistemlerinin çok daha geniş alanlara sesi homojen bir şekilde dağıtabilmesi için, sahne ses sistemlerinin boyutu ve kalitesi değişkenlik göstermektedir. Sahne ses sistemleri fiyatları da bu büyüklüğü ve kaliteye göre farklılık göstermektedir. Üstelik sahne ses sistemlerinde hoparlör, amfi, mikrofon, monitör ve ses mikseri gibi ürünlerin ayrı ayrı yer alması da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır.