Hotel Ses Sistemleri

30 Eylül 2019 0 Yazar: admin
Hotel Ses Sistemleri

Hotel ses sistemleri Otellerin birçok alanı olduğundan tüm bu alanlara uygun ses sistemi teçhizatının olması gerekmektedir. Restoranında canlı müzik veren bir otelin bu bölümünde, konuklarının birbirlerini duyabilecekleri ve yemeğe uyumlu olacak tarzda müziklerle hizmet veren bir ortam kurulmalıdır. Elbette burada minik hoparlörler olsun demiyoruz. Ancak konser salonu gibi de olmamalı.

Hotel Ses Sistemleri Karşılama Alanlarında

Hotel Ses Sistemleri Kullanımı Lobide oturma alanında çalan bir piyano ve yanında arkadaşınızla sohbet ederken yudumladığınız soğuk içeceği bitirip spor salonuna geçiyorsunuz. Bu noktada ise birçok spor merkezinde hiç müzik olmadığını görüyoruz. Çoğu zaman bireysel olarak kulaklıklar da çalınan müzikler dinlenmekte. Fakat bu durum genellikle spor merkezinde müzik sisteminin olmayışı ve sessiz sedasız köşede bekleyen bir birim olmasından ileri gelmekte. Hâlbuki animatörler müziği akşam eğlencelerinde oldukça güzel kullanırken antrenörler müziğin ateşleyici etkisinden istifade etmiyorlar. Her noktaya eşitçe dağılan hızlı ve eğlenceli müzikler, hareketleri tamamlamakta psikolojik etki sağlayabilmektedir.

Otelin genel içyapısında ise hafif batı müziği veya klasik müziklerin çaldığı ve loş ışıklarla bezenmiş bir ambiyansa şahit olursunuz. Aslında bu doğru bir tercihtir. Anons sisteminin de direkt bağlı olması gereken bu sistemden hemen hiç bir zaman anons yapıldığını işitmezsiniz ancak bu zorunlu ihtimallere karşı bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel Kullanımlarda

Hotel Ses Sistemleri Nasıl Tasarlanmı Genel olarak kullanılan bu sistemin amacı çok kısık seslerde bile oldukça net sesler verebilen uydular ve alıcılar kullanmak ve uygun metrekare hesaplaması ile ses dalgalarının kaç metre kareyi düşük seste kapsayacağını iyi analiz etmekten geçmektedir. Kaliteli bir müzik kaydı ve oynatıcısı ile ayrıca doğru kablolarla taşınan kaliteli sinyali sese dönüştüren kaliteli hoparlörlerin totalini düşündüğümüzde, misafirlerin sohbetlerini bölmeden ve adeta arkadan hafifçe birisi başımıza masaj yapıyor hissi verircesine hazırlanmış bir konforu ve kalite hissini beraberinde getirecektir. Aksi durumlarda yani bu bileşenlerden bir ya da bir kaçında yapılacak hata nedeni ile bir grup müziği kapatmanızı isterken bir diğer grup misafirinize sesi daha fazla açıp açamayacağınızı sorabilir. Neticede sisteminizi hiç kullanamayabileceğiniz tatsız bir sonla karşılaşabilirsiniz.

Otelinizde disko varsa, burada ise yüksek desibellere çıkan ve adeta göğsünüze basınç uygulayan ses sistemlerini ses yalıtımı yapılmış mekânlarda uygulamanızı önermekteyiz. Konferans ve Bola salonlarında,Tiyatro Anfiler de Düzenlenen Konserlerde kullanılmaktadır.