Crestron otomasyon sistemleri

2 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Crestron otomasyon sistemleri

 Crestron Otomasyon Sistemleri günümüz teknolojisinde artık bir ev veya ofis ortamında bulunan bütün elektronik ürünlere entegre olarak aynı anda ve kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Kullanıcıya veya işletmeye özel olarak tasarlanan kullanıcı arayüzleri ile hem android cihazlar(tabletler,akıllı telefonlar) hemde ios (iphone,ipad,ipod) cihazlarla kulanım sağlanabilmektedir. Bir yapının içerisinde bulunan aydınlatma,iklimlendirme,klima kontrolü,televizyon,ses sistemleri,diyafon,uydu,projeksiyon,projeksiyon perdesi gibi bir çok cihazın kullanım karmaşasını ortadan kaldırırarak bütün kontrolü akıllı telefon veya tabletler ve lcd duvar panelleri ile sağlamaktadır.

Crestron otomasyon sistemleri

Genellikle çok katlı villalar,hotel konferans salonları,toplantı salonları veya ev sinema sistemlerinde tercih edilmektedir. Üst düzey bir kontrol mekanizmasına sahip olan bu sistemler hem hdmı hemde 4k teknolojisini destekleyerek hem yüksek çözünürlük lü görüntü hemde dijital ses teknolojisini en üst düzeyde kullanma imkanı sağlamaktadır.

Crestron ile iklimlendirme; çeşitli alanlarda sistem kullanılması detaylandırıldığı zaman mükemmel sonuçlar yaratabilmekte olan bu sistemlere örnek vermek gerekirse çok odalı bir ev ortamında bütün odaların klima kontrolü ayrı ayrı sağlanabilmektedir.Bir odanızın oda sıcaklığı diğer bir odanızdan veya salonunuzda farklı ayarlaya bilmekte olmakla beraber daha önceden ayarlanmış olan oda sıcaklığını sürekli aynı seviyede koruyabilmektedir.

Odaya yerleştirilen sensör ler sayesin kalibre edilen bu sistem iklimlendirme sistemine doğrudan müdahale ederek oda sıcaklığını sabitleye bilmekte bu durumda faturalarınıza direk tasarruf olarak yansımaktadır.

Crestron ile audio video sistemler; Gerek çok odalı ev tipi yapılarda gerekse konferans ve toplantı salonlarında genellikle kullanılmakta olan ses ve görüntü sistemleri istekler ve talepler doğrultusunda şekil almaktadır. Bu duruma çok odalı bir villayı örnek verecek olursan salon,misafir odaları,yatak odaları,çalışma odası gibi mekanlarda televizyon ve ses sistemleri gereksinimleri vardır. Bu şekilde oluşturulan sistemler genellikle tek bir merkezden kontrol edilmesi ile sistem kullanımı kolaylaştırılmaktadır. Merkezi sistemler sayesinde uydu yayınları,video yayınları,5+1 sinema ses sistemleri hızlı kurulum ve tam performans ile çalışabilmektedir.

Türkiye genelinde geniş bir müşteri ağına sahip olan Crestron Otomasyon Sistemleri hızlı ve geniş bir servis ağına da sahiptir. Genellikle satış ve teslimat sonrasında da servis ve bakım anlaşması ile takip edilen bu sistemler en üst düzey teknolojiyi uzun yıllar sorunsuz ve sağlıklı olarak kullanmanızı sağlamaktadır.