Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri

30 Eylül 2019 0 Yazar: admin
Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri

Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri ; Birçok özel kurum ve kuruluşlar tarafından sürekli kullanılmakta olan salonlardır. Gerek bire bir görüşmeler gerekse toplu anlatım ve sunumlar için dizayn edilmekte olan bu salonlarda elektronik ve bilgisayar ortamlarında da sunumlar gerçekleşmektedir. Toplantı salonlarının büyüklüklerine göre şekil alan bu sistemler ses sistemleri,görüntü sistemleri ve av otomasyon sistemleri olarak sınıflandırılmaktadır.

Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri bir çok şekilde gerçekleştirilebilirken salondaki kullanıcı sayıları da ön planda tutulmaktadır. Bazı sistemlerde görüntülerin tamamı kişiye özel monitörlerden toplantı masasından sunulmakta veya daha büyük ölçekli salonlarda ise büyük ekranlı televizyonlar veya projeksiyon sistemleri tercih edilmektedir.

Öncelikle masa üzerinden yapılan görüntü sistemlerinden bahsetmek gerekirse genellikle üst düzey devlet yöneticilerinin veya şirket yönetim kurullarının tercih ettiği sistemlerdir. Masa üzerine kullanıcı sayısı kadar yerleştirilecek olan hareketli veya sabit monitörden oluşmaktadır. Bu monitörler sunum yapacak olan şahsın bilgisayar ekranın yansıtmasını aynı anda bütün kullanıcılara ulaştırmakta ve gerek video gerekse hazırlanmış sunumları çeşitli formatlar da aynı anda yayınlamasını sağlamaktadır.

Örnek video da da göründüğü gibi istenirse bir başkan delege sistemi veya ses sistemi ile de entegre alabilmektedir.

Bu videomuz dada göründüğü gibi kişiye özel görüntü monitörleri ve mikrofon ses sistemleri ile oluşan bir olması  mümkündür.

Toplantı Salonu Görüntü Sistemleri Televizyon  Sistemleri

Masa düzeni olmayan fakat sıralı sandalye düzeni kullanan Seminer ve Eğitim Toplantı salonlarında daha çok kişiye aynı anda hitap edebilmek için büyük ekran özelliğine sahip televizyon sistemleri de tercih edilmekte olup en az 170 ekran dan başlayan görüntüler uygun olmaktadır. Salonun büyüklüğüne göre bu tür televizyon sistemleri günümüz teknolojisinde 220 ekrana kadar büyüyebilmektedir. Tabi talep daha büyük olursa ya videowall sistemler veya projeksiyon sistemleri kullanılmaktadır.

Toplantı Salonlarında Projeksiyon Görüntü Sistemleri

Genellikle 75-100-250-300 kişilik toplantı ve konferans salonlarında tercih edilen sistemlerdir. Aynı anda bir çok kişiye hitap edebilmemin günümüz teknolojisinde en hızlı ve en ekonomi yoludur.Bu sistemler projeksiyon perdeleri kullanılmakta olup salonun büyüklüğüne göre 400cm*300cm-500cm*400cm-600cm*500cm gibi büyük ölçekli projeksiyon perdeleri kullanılmaktadır. Bu sistemlerde projeksiyonun ışık gücü çözünürlüğü ve netliği projeye özel uygulanmakta ve tasarlanmaktadır.

Konferans salonu ve Toplantı salonu görüntü ses sistemlerinin bütün ekipmanlarını fenomenses den temin edebilirsiniz.