Crestron Av Otomasyon

30 Eylül 2019 0 Yazar: admin
Crestron Av Otomasyon

Crestron Av Otomasyon günümüz teknolojisi artık sürekli gelişmekte ve teknoloji ile beraber gelen kullanım zorlukları da söz konusu olmaktadır. Çok odalı konutlarda kullanılan ses ve görüntü sistemlerinin aynı anda merkezi kontrolü kaçınılmaz olmaktadır. Crestron otomasyon sistemleri tam olarak bu aşamada hayatımıza girmektedir. Bir çok kumanda cihazını aynı anda ortadan kaldırmak ve bu kadar kumanda karmaşasından kurtularak sadece bir ipad ile büyütün sistemleri yönetme şansınız vardır.

Örnek verecek olursa bir konutta salon,yemek odası,misafir odaları,sinema odası,yatak odası,çocuk odaları,çalışma odası  ve bunların her birimde uydu,dvd,televizyon olduğunu var sayarsak kumanda takibi ve zaman içerisinde bunların çalışır durumda olması tam bir sorun haline gelmektedir.

Crestron Av Otomasyon Neleri Kontrol Eder.

Sistemleri bu karmaşanın tamına son vererek her odaya bir er adet akıllı cihaz yerleştirmek şartı ile kolay kullanım sağlamaktadır. Ayrıca bütün ses ve görüntü sistemlerinin merkezlerini konutta atıl durumda olan bir odaya yerleştirerek hem cihaz takibini hem de arıza takibini minimum seviyelere indirmektedir. Böyle bütün kullanıcılar aynı anda farklı yayınlara hem hızlı şekilde en üst düzey çözünürlüğe ulaşmaktadır. Bu merkezi yönetim durumu farklı şekillerde kullanım rahatlığı da getirmektedir. Mesela salonda seyretmeye başladığınız bir filmi kaldığı yerde bırakarak çalışma veya yatak odasında da seyredebilirsiniz. Merkezi sisteme entegre olarak kurulacak bir video server  yayın sistemi siz kullanıcılarımıza kişiye özel film ve video arşivi oluşturma şansı da vermektedir. Ayrıca kullanıcıya özel yetkilendirmeler sayesinde sadece kendinize özel olan dosyalarınızı arşivleme ve internet üzerinden uzaktan ulaşmanızı sağlamaktadır.

Crestron Av Otomasyon sistemleri nin bir diğer kullanım alanları ise toplantı salonları ve konferans salonlarıdır. Bu salonlara örnek verecek olursak bir toplantı odasında toplantı masasındaki görüntü monitörleri,ses mikrofonlar,ses sistemleri,televizyon sistemleri ve projeksiyon sistemlerinin aynı anda çalışması gerekmektedir. Crestron otomasyon bütün bu cihazları aynı anda kontrol ederek toplantı salonu tek bir tuşa basmak kaydıyla hazır hale getirmektedir. Böylece tam toplantı esnasında salon hazır mı bütün bu elektronik sistemler aynı anda çalışırmı gibi sorulardan kesin olarak kurtulursunuz. Toplantı salonu örneğini yukarıdaki videomuz da net olarak görebilirsiniz. Bu tür projeleriniz için lütfen irtibata geçiniz.