Kablosuz Yaka Mikrofonları

Kablosuz Yaka Mikrofonları

 

Kablosuz yaka mikrofonları, sesi uzakta bulunan bir alıcıya iletebilen ses sistemi ürünleri arasında yer almaktadır. Sesin elektrik dalgaları yardımı ile iletilmesini sağlamakta olan mikrofonlar, uzaktaki bir vericiye sesi aktararak herkesin net bir şekilde bu sesi duymasını sağlamaktadır. Profesyonel ses sistemleri içinde sıklıkla kullanılmakta olan mikrofonların birçok çeşidi bulunmaktadır. Kablosuz yaka mikrofonları bu mikrofon çeşitlerinden sadece biridir. Hem el, hem de yaka mikrofonu çeşitleri bulunan kablosuz mikrofonlar hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizin için paylaşıyoruz.

Kablosuz Mikrofon Nedir

Kablosuz mikrofon, sesi uzaktaki bir alıcıya aktarmak için kablo yardımına gerek duymayan ve elektrik dalgaları sayesinde bu sesi hoparlör, amfi ve benzeri alıcılara aktarabilen cihazlardır. Kullanması daha kolay olan ve özellikle de sunucular ve konuşmacılar tarafından tercih edilen kablosuz mikrofonlar arasında kablosuz el mikrofonu, kablosuz yaka mikrofonu ve kablosuz masa mikrofonu seçenekleri yer almaktadır.

Kablosuz Yaka Mikrofonları Nasıl Kullanılır

Kablosuz yaka mikrofonu nasıl kullanılır sorusu en sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kablosuz yaka mikrofonları kullanımı en kolay ve en rahat ses sistemi ürünlerinden biridir. Elini kolunu kullanmak isteyen ve konuşmasını yaparken daha rahat hareket etmek isteyen herkes tarafından kablosuz yaka mikrofonları kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bu mikrofonu gerektiği gibi kullanabilmek için mikrofonu kıyafetinizin yakasına mikrofonun mandalı yardımı ile tutturmanız gerekmektedir. Mikrofon başlığının sesin çıkış yönüne doğru bakması yani ağzınıza yakın alması oldukça önemlidir. Bu sayede konuştuğunuz cümleler mikrofon tarafından çok daha net bir şekilde algılanıp aktarılabilecektir.

Kablosuz Yaka Mikrofonu Fiyatları

Kablosuz yaka mikrofonu fiyatları oldukça uygundur. Herkesin kullanımına uygun olan kablosuz yaka mikrofonları arasında, youtuber ve blogger olarak faaliyet gösteren kişilerin kullandığı çok daha uygun fiyatlı modeller de yer almaktadır. Kablosuz yaka mikrofonlarının fiyatları modele ve markaya göre değişkenlik gösterse de ortalama olarak 65 TL ile 2.500 TL arasında değişen fiyatlar ile yaka mikrofonlarına sahip olmanız mümkün olmaktadır. Tercih etmek istediğiniz özelliklere, markaya, modele ve de kullanmak istediğiniz kablosuz yaka mikrofonu setine göre fiyatlarda değişim söz konusu olmaktadır.

 

01 Haziran 2018
1.901 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?