MARİNE TİPİ HOPARLÖRLER

24 Ekim 2019 0 Yazar: admin
MARİNE TİPİ HOPARLÖRLER

Marine Tipi Hoparlör İlk kez 1924’te üretilen hoparlörler geçmişten günümüze en çok kullanılan teknolojik malzemelerden biridir. Hoparlörler mağazalar dan okullara kadar birçok farklı alan da ve farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Çalışma sistemlerine göre elektro dinamik, elektrostatik, magnetostatik ve elektromanyetik olarak sınıflandırılan hoparlörler; kullanıldığı alanlara göre de sayısız çeşitlere ayırılmaktadır. Marin tipi hoparlörler de bu sınıflandırmanın bir parçası dır.

Marine Tipi Hoparlör ler Nerede Kullanılır?

Çoğunlukla duvar ve sütunlara monte edilen Marine Tipi Hoparlör, kafeler de ve camiler de sıklıkla rastladığımız hoparlör çeşididir. Marine Hoparlörlerin, asıl kullanım alanı su geçirmeme özelliğinden dolayı tekne ve gemilerken; boyutları ve uygun fiyatlarıyla tekne ve gemi dışındaki alanlarda da tercih edilen hoparlör çeşitlerinden olmuştur.

Müziği sevenler ve  nemli ve tuzlu ortamlarda da kullanılmak için üretimi sağlanan marin tipi hoparlörler, teknenizde barına bilmesi için bazı özelliklere sahip olmalıdır. Marin tipi hoparlörler; su ya dirençli aynı zamanda da aktaracağı sesi kirletmeden yüksek kalite de sunacak biçimde üretilir. Hoparlörler sadece su ya karşı dayanıklı değil aynı zamanda potansiyel tuz korozyonlarına karşı dirençli olmalıdır.

24

Marin Tipi Hoparlörlerin Teknik Özellikleri

Tekneniz de de eviniz de olduğu gibi huzurlu vakit geçirmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken hoparlör çeşidi olan marine tipi hoparlörler genellikle gömme şekilde monte edilir.Deniz hoparlörü olarak da bilinen marin tipi hoparlörler, stereo cihazlarına bağlanarak dış mekanda olmanıza rağmen daha yüksek kalitede ses aktarımı sağlar. Marine Tipi Hoparlör kesintisiz müzik keyfiniz için hi-fi ses sistemi kullanılarak üretilmektedir. Marine tipi hoparlörler hi-fi ses sistem için özel bir kasa tasarımına sahiptir. Ayrıca kar, yağmur, tuz spreyi ve yüksek sıcaklık seviyelerine karşı dayanıklılığını garanti eden marine tipi hoparlörler, yenilikçi sarmal bobin sistemine sahiptir. Böylece aktarılan ses arzu ettiğiniz frekanslarda kulağınıza ulaşmaktadır.

Marin tipi hoparlör ler, 2 girişe sahiptir. 6.5” çapıyla su geçirmez ve paslanmaya karşı dayanıklı çelikten veya aliminyum dam üretilen marin tipi hoparlör ler, teknenizle denizin üzerinden süzülürken kaliteli ses verebilmesi için çift girişli tam alan ses özelliği barındırır. Marin tipi hoparlörler nemli veya aşındırıcı ortamlarda kullanıma göre üretildiği gibi yüksek UV ışınlarının bulunduğu çalışma alanlarında da yüksek performans sağlar. Yatch entertaiment av sistemleri veya yat otomasyon sistemleri için uygun ürünlerdir.