AKG MİKROFON

1 Ekim 2019 0 Yazar: admin
AKG MİKROFON

AKG mikrofon Bir süre önce Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung’un Harman Kardon markasını satın aldığını duyduk. Satın alma sürecinin tamamlanması sonrasında ise müzik severlerin gayet iyi bildiği AKG, JBL ve Harman Kardon gibi ses teknolojileri geliştirme ve üretme konularında deneyimli markalarının tamamını bünyesinde barındıran Harman’ın, 8 milyar dolar karşılığında Samsung’a satılmış olduğunu öğrendik. Samsung, Harman şirketinin hem üretim ve hem de yönetim kadrosunda köklü değişikliklere gitmedi. Buradan anladığımız ise, Samsung’un kendi ses teknolojilerini geliştirmek açısından bu türlü bir alıma gittiği yönündeydi. Çünkü Samsung her ne kadar telefonlarla ön plana çıkıyor olsa da teknolojinin hemen her kulvarında rekabetçi bir tavır sergilemekte.

AKG MİKROFON 

AKG’ye gelince 60 yıldır stüdyo, Radyo ve TV yayınları ile canlı yayınlarda kullanım için, sınıfının en iyi mikrofonlarını üreten bir Harman markası idi. Tasarım ve mühendislik ile birlikte geçmişten gelen deneyimi ve güncel bilgiyi harman ederek ortaya çıkardığı başarılar, şirketin dünyadaki en iyi mikrofon üretici 01firmaları arasında her zaman liderliğe oynamaya devam etmesinin teminatı olarak görülmektedir. Bu yazılanları ne kadar yanlı kaleme alınmış şeklinde yorumlayabilirsiniz. Ancak, profesyonel stüdyoların mikrofon dolaplarına bir göz attığınızda bu tespitimizin haklı olduğunu göreceksiniz. Bugün profesyonel anlamda işler ortaya koyan hemen her stüdyoda mutlaka AKG yapımı ürünleri bulmak pekala mümkün. AKG, bu başarıya doymamış olacak ki, sadece mikrofon başlığı altında bir başka markanın tüm model sayısından fazla mikrofon çeşitliliğine sahip. Bunun nedeni ise her türlü kullanım ve kullanıcı zevkine hitap edecek kaliteli üretimler sunmaktır.

Samsung ise AKG’nin pek de kalburüstü olmayan kulaklıklarını telefonlarda kullanıcı deneyimine sunarken, markanın sadece isim gücünden istifade etmeye çalıştığını düşünmemek elde değil. Umarız bu tür ticari girişimlerle AKG’nin teknoloji ve kalite anlamındaki başarısı gölgelenmez. Bu kulaklıklar elbette iyilerdi ancak üzerinde AKG yazan bir materyalin, yapacağı işi en iyi şekilde yapmasını beklediğimiz için bu tür bir yorumda bulunduk.

Umuyoruz ki tüm profesyonellerin vazgeçilmezi AKG ekipmanları, ticari kaygılar nedeniyle kalitesinden ödün vermeden aynı başarılarını arttırarak devam ettirebilir.