Crestron 8×8 HDMI Matrix Switcher

2 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Crestron 8×8 HDMI Matrix Switcher

Crestron 8×8 HDMI Matrix Switcher Ses ve görüntü sistemleri olarak video kayıt ve senkronize işlemlerinde değiştiricilere sıklıkla gereksinim duyulduğu bilinen bir gerçektir. İşte bu nedenle dünya çapında önde gelen bir marka olarak Crestron marka değiştiriciler (switcher) yaygın olarak dünya genelinde satış rekorları kırmaktadır. Bu nedenle Crestron switcher açısından hangi özelliklerinin bulunduğunu her anlamda dikkate almak gerekir. Böylece söz konusu değiştiricilerin kullanım alanı daha net anlaşılır olacaktır.

 

Crestron 8×8 HDMI Matrix Teknik Özellik

-> 1080 p çözünürlük hatta 1920x 1200 full HD multi kanal video görüntülerde de değiştirici olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.

-> Üçüncü parti kontrol butonları bulunan söz konusu değiştiriciler aynı zamanda RS-232 ile bütün kontrollerin rahatlıkla yapılabilir olmasına imkan tanıyan özellikleri bir arada tutmaktadır.

-> 8 adet HDMI girişi bulunmaktadır.

-> 8 adet HDBase çıktısı bulunmaktadır.

-> 4K-UHD kapasitesi bulunan söz konusu Crestron switcherlar her anlamda dikkat çeken özellikleriyle dikkat çeker.

-> TCP/IP kontrolü ise üçüncü parti kontrolleri olarak RS-232 ile sağlanır. Bütünüyle ortada duran bu nitelikleri doğrultusunda değerlendirildiği zaman her anlamda yaygın olarak kullanılmaya devam edildiğini kesinlikle dile getirmek gerekmektedir.

 

Crestron 8×8 HDMI Matrix Kullanım Alanları

Söz konusu switcherların yaygın olarak dijital ses ve video kayıt işlemleri ve yürütme işlemlerinde kullanıldıkları bilinmektedir. Yüksek görüntü kalitesine sahip olan video görüntülerinin çözünürlüğü adına da gerçektenh de matrix switcher özellikleriyle dikkate değer unsurları bir arada sunar.

Tümüyle ortada duran bu özellikleri ses ve video sistemleri adına gerçekten de tamamen ayrıcalıklı olmaya devam eden nitelikleri bir arada sunmaktadır. Sunduğu bütün bu farklı ve üst düzey özellikler ise onu diğerlerinden ayıran en temel özellikler arasına alır.

Özellikle profesyonel müzik sistemlerinde ve entertainment eğlence sistemlerinde bu değiştiricilerin yaygın olarak tercih edildikleri zaten bilinen bir konudur. Tümüyle ortada duran bu özellikler doğrultusunda da her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin kaliteli ve sıra dışı yaklaşımlar ışığı altında değerlendirilerek her açıdan yaygın bir kullanıma sahip olduğunu ifade etmek gerekir. Böylelikle kullanım alanının tamamen profesyonel alanlar olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekir.