Mackie Hoparlör

18 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Mackie Hoparlör

Mackie Hoparlör Hangi Özelliklere Sahip? Mackie markası ismini kurucusu Greg Mackie’den almıştır. Kuruluş yerinin Seattle olduğu bilinen Mackie markası, ses sistemleri sektöründe oldukça sağlam bir yere sahiptir.

Mackie ses sistemleri markasının ses sistemleri sektörüne adım atarken ki edinmiş olduğu, üretmiş olacağı olacağı ürünlerin çok fonksiyonlu ve aynı zamanda uygun fiyatlı olması misyonu, markanın kurulduğu günden bu yana hizmet anlayışındaki ilkesi haline gelmiştir. Ürettiği ürünlerin çok fonksiyonlu, uygun fiyatlı ve bu özelliklerle doğru orantılı olarak kaliteli oluşu, sektör içerisinde bulunan diğer ses sistemi markalarının ürünlerinin arasından sıyrılmasını sağlamıştır.

Mackie markası, ses sistemleri ile yakından ilgilenen ya da ses sistemleri başlığı altında yer alan ürünlerden herhangi birine sahip olmak kişilerin yaptığı araştırmalar sonucunda karşılarına çıkan ürünlerin çoğunun üreticisidir. Marka piyasada sayısız ürüne ve bu ürünlere ait modellere sahiptir. Mackie hoparlör, Mackie mikrofon, Mackie mixer, Mackie kulak içi monitör kulaklık, diğer kulaklık çeşitleri, karıştırma konsolları, ses kartları, aktif stüdyo monitörü, gibi pek çok ses sistemi ürünü üreten Mackie, ürün çeşitliliği ve ürünlerin kalitesinin yanında uygun fiyatlarla hizmet veriyor oluşu ile müşterilerin gözdesi haline gelmeyi başardı.

Mackie Hoparlör;Aktif Hoparlör

En çok tercih edilen ürünlerinin arasında pasif hoparlörler ve aktif hoparlörler yer alan Mackie, birçok hoparlör modeline sahip. Aktif hoparlör olarak adlandırılan hoparlörler, bağlanabilmeleri amacı ile bir elektrik şebekesine itiyacı olan hoparlör çeşitlerindendir. Aktif hoparlörler içerlerinde yer alan sinyal ya da güç kaynakları sayesinde sesi diğer tüm hoparlörlere eşit şekilde dağıtma yetkinliğine sahiptirler. Mackie aktif hoparlörler içerlerinde ki güç kaynaklarının kalitesi ile en çok seçilen markalar arasında yer almaktadırlar.

Mackie Hoparlör; Pasif Hoparlör

Pasif hoparlörlerin içlerinde yer alan düzenekte aktif hoparlörlerde olan güç kaynakları yer almaz. Bu özelliklerinden dolayı pasif hoparlörler harici bir amfiye ihtiyaç duyarlar. Amfi dışında da birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyan pasif hoparlörler her ne kadar aktif hoparlöre göre daha az avantaja sahipmiş gibi gözükse de, aktif hoparlörlerde yer alan dahili amfilerin kapasiteleri bu hoparlör modelinde ihtiyaç duyulan harici amfilere göre daha düşüktür ve fiyat olarak da daha uygundur. Mackie pasif hoparlörleri piyasada yer alan diğer ses sistemi markalarına göre fiyat uygunluğu ve kalitesi ile oldukça fazla tercih edilmektedir.