Ses Işık Görüntü Sistemleri

25 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Ses Işık Görüntü Sistemleri

Ses Işık Görüntü Sistemleri Nelerdir? Son dönemlerde hemen hemen her yerde karşınıza çıkabilecek olan ses ışık görüntü sistemleri, hayatın her alanında birçok yere kullanılmaktadır. Farklı amaçlar için kullanılmakta olan ses, ışık ve görüntü sistemleri, otomobillerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda, konferans ve toplantı salonlarında, iş yerlerinde, camilerde, konser alanlarında, tiyatro ve sinema salonlarında, hatta evlerde dahi kullanılmaktadır. Youteber ve blogger gibi kişilerin de kullanmakta olduğu profesyonel ses ve görüntü sistemleri, hayatın her alanında farklı amaçlar için tercih edilebilmektedir.

Ses Işık Görüntü Sistemleri

Profesyonel ses ve görüntü sistemleri, birbiri ile ilişkili sistemlerdir. Ses sistemlerinin olduğu çoğu yerde görüntü sistemleri, görüntü sistemlerinin olduğu her yerde ise ses sistemleri bulunmaktadır. Ses sistemlerini oluşturan ürünler arasında mikrofonlar, hoparlörler, amfiler, ses mikserleri, bağlantı kabloları, monitörler ve daha birçok unsur yer almaktadır. Bu ürünlerin tamamın kullanıldığı farklı alanlar bulunmaktadır. Örneğin okullarda ses sistemi olarak mikrofon ve hoparlörler sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra okul zil sistemleri de ses sistemleri arasında yer alan ürünlerden biridir.

Görüntü Sistemleri

Görüntü sistemleri de tıpkı ses sistemleri gibi hayatın her alanında vardır. Hatta evlerde dahi ses sistemlerine olduğu gibi görüntü sistemlerine yer verilmektedir. Profesyonel görüntü sistemleri içerisinde yer alan ürünlerden bazıları monitörler, projeksiyon makineleri, projeksiyon perdeleri, büyük ya da dev ekranlardır. Bu ürünlerin her birinin farklı kullanım alanları bulunsa da tamamının bir arada kullanıldığı alanlar da bulunmaktadır. Örneğin bir konser sahnesinde görüntü sistemi olarak dev bir ekran yer alabilmektedir. Bunun yanı sıra konferans ve toplantı salonlarında sunum yapabilmek için de projeksiyon makineleri ve projeksiyon perdeleri kullanılabilmektedir. Bu sistemler, hastanelerde, okullarda, konser alanlarında, tiyatro ve sinema salonlarında ve daha birçok yerde kullanılmaktadır.

Işık Sistemleri

Işık sistemleri de görüntü sistemlerinin olduğu hemen hemen her yerde görebileceğiniz sistemlerdir. Özellikle eğlencenin bol olduğu yerlerde sıklıkla karşılaşmış olduğunuz ışık sistemleri içinde led aydınlatmalar, takip ışıkları, sis makineleri, renkli disko ışıkları, led disko topları ve daha birçok ürün yer almaktadır.