Üniversite Ses Sistemleri

25 Kasım 2019 0 Yazar: admin
Üniversite Ses Sistemleri

Üniversite Ses Sistemleri günümüz teknolojisinde okullar,kolejler ve kamu kuruluşlarında kullanıldığı gibi üniversite ve fakültelerde de kullanılmaktadır. Üniversitelerin genel kullanım alanlarında,toplantı salonlarında,konferans salonlarında,spor etkinlik alanlarında ve sınıflarında kullanılan ses ve görüntü sistemleri kulanım amacına göre tasarlanmaktadır.

Üniversite ses ve görüntü sistemleri fakültelerin büyüklüğüne ve derslik sayısına göre değişiklik göstermektedir. Fakültelerde genellikle bulunan konferans salonu ses sistemleri ve toplantı salonu ses sistemleri etkin olarak kullanılan bu sistemleri 300/400/500/600 kişilik salonlar için çok idealdir. Ses bütün salona eşit olarak dağılması ve kaliteli temiz bir ses ile çok uzun süren toplantılar ve sempozyumlarda mükemmel sonuçlar vermektedir.

Üniversite Ses Sistemleri Nasıl Olmalıdır. Fakülte alanlarında kullanılacak alan bu anlamda çok önemlidir. Eğer genel alanlarda  genel duyurular için kullanılacak bir ses sistemi ise 100 volt olarak adlandırılan sistemler bunun için yeterli olacaktır. Bu tipi ses sistemleri maliyet açısından da oldukça ekonomiktir.

Fakat orta veya büyük ölçekli bir konferans salonu söz konusu ile salona mimari aşamada müdahale etmek salonda kullanılacak olan malzemenin akustik değerlerini esas almak önemlidir. Zira bu salondaki hoparlör sayısı ve mikrofon seçimleri için esas alınacak değerler arasındadır. Yine bu tipi salonlarda ses ve görüntü sistemlerinin entegre olarak çalışması salon kullanım aşamasında iken konuşmacılara ve sunuculara büyük kolaylık sağlamaktadır. En önemli olan ise bu tür salonlardaki organizasyonları uzun süreli ve kalabalık ortamlarda olacağın dan salonda bulunan elektronik sistemlerin kusursuz çalışması gerektiğidir.

Üniversite Ses Sistemleri

Kampüslerin büyük alanlara yayılmış olmasından dolayı çok uzak mesafelere ses sinyalini kayıpsız taşıyabilmelidir. Bunun için bazı alanlarda analog olan bu sinyali digital olarak çevirmek gerekmekte ve bir den fazla ses merkezi kurulmadır. Bu durum bölgelerin proje aşamasında belirlenmesi ve detaylandırılması şarttır. Çünkü mesafe esas alınarak bir kablolama yapılması gerekecektir. Bu altyapı çalışmasında kabloların uzun seneler boyunca korunaklı olması ve kullanılacak kablo kalitesinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Söz konusu sinyal mesafesi 200 mt nin üzerinde ise mutlak suretler fiber optik kablo çekilmesi şarttır. Üniversite veya ek fakülte projeleriniz için fenomenses den danışmanlık alabilir. Ürün temini montaj ve devreye alma işlerinde uzman kadromuza güvenebilirsiniz.