Otel Ses Sistemleri

21 Kasım 2019 2 Yazar: admin
Otel Ses Sistemleri

Otel ses sistemleri Dünyanın bir çok noktasında konaklama imkanı sunan otellerin vazgeçilmezleri arasındadır.Gerek genel seslendirme gerekse konser ve konferans gibi organizasyonlarda çeşitli amaçlar için kullanılan bu ses sistemleri tesisin çeşitli alanlarında hizmet vermektedir.

Otelin genelinde sürekli olarak yayın yapan slow bir müzik hem müşteriler hemde çalışanlar için iyi sonuçlar yaratmaktadır. Otelin çeşitli mekanlarında farklı amaçlar için kullanılan sistemlerdir. Bunlara bazı örnekler verecek olursak lobi alanında bekleme yaparken veya restorant alanında yemek yerken farklı müzikleri dinlemek mümkün olmaktadır.

Özellikle ticari otellerde çok sayıda bulunan sosyal alanlar ve toplantı salonlarında hem lokal hemde genel ses tercih edilmektedir. Eğer toplantı salonu kiralayan bir otel iseniz toplantı salonu hem ses hemde görüntü sistemleri ile entegre çalışması gerekmektedir. Bu sayede sunum yapacak olan müşterileriniz daha verimli toplantılar ile iyi sonuçlar alacak ve bir sonraki sefer yapacakları toplantılar için sizleri tercih edecektir.

Otel Ses Sistemleri nasıl olmalıdır.

Oteliniz konferans salonu,balo salonu,anfi tiyatro,sinema salonu veya havuz başı organizasyonlara açık bir yapısı varsa her mekan için farklı çözümler sunulmaktadır. Özellikle konferans veya balo salonlarının büyüklükleri ses sistemlerini tasarlarken çok önemlidir. Akustik hesaplamalarda beraber kusursuz ses sistemleri için dijital ortamda hesaplamalar yapılarak oluşturulmalıdır. Çünkü 300 veya 500 kişilik bir konferans ve balo salonunuz varsa bu salon çok amaçlı kullanılacaktır. Düğün,Kına,Sempozyum,Sinema gösterimleri,Mini konserler için aynı anda kullanılacak bir sistem yaratmak maliyetler açısından da oldukça uygun olacaktır.

Otel Ses Sistemleri kurulurken nelere dikkat etmek gerekir. Genellikle klasik olarak yapılan hata yüksek maliyetli teklifler alarak sistemlerin doğru kalibre edilmemesidir. Bunun yerine mimari gurupla proje üzerinde çalışılacak ve akustik tasarıma göre uygulanacak bir ses sistemi hem daha iyi sonuç verebilirken daha da ekonomik olmaktadır. Özellikle tasarlanan mekan sinema salonu ise surround ses sisteminin ve soruround anfilerin doğru yerleşimi ve kalibrasyonu hem ses efektlerini hemde subbas gücünü sağlıklı almak için iyi ayarlanmalı ve görüntü sistemleri ile de tam uyumlu çalışmaktadır. Bu tür otel projelerinize her aşamasından tam destek alabilmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.