Yamaha DSR 118

Yamaha DSR 118

Yamaha DSR 118 Yamaha hoparlör modelleri canlı müzik performanslarını eşsiz bir şekle sokmak için tasarlanmışlardır. Belli başlı teknik özelliklerin den olarak her manada DJ etkinliklerinin, canlı müzik  etkinliklerinin ve özel şov v emüzik gösterilerinin vaz geçilmez ses sistemleri arasında geliler.

Yamaha’nın aktif subwoofer hoparlörü olan DSR 118 modeli her manada standartların ötesindeki üstün performansıyla adın dan sıklıkla sözettirmektedir.

Bu cihazla 40 hertz frekans aralığına kadar düşen frekans değeri üzerin den en sağlam bass efektlerini almanız mümkün olacaktır. Öbür yandan birbirine paralel doğrultudaki XLR portlarıyla da kolay ve kompakt kullanım sağlamaktadır.

 

Teknik Özellikleri

Yamaha’nın sözkonusu yamaha 118 modeli başlıca şu teknik özellikleri içerisinde barındırır:

 

 

  1. a) ahşap malzemeden üretildiği için ses şiddeti daha fazladır,
  2. b) koruma devresi genel şebeke arızaların dan, aşırı ısınma ve voltajlardan kaynaklı tüm problemleri tamamen ortadan kaldırır,
  3. c) tam 800w kapasitesine kadar sesin bozulmadan yüksek şiddette yamaha dsr 118 olarak çıkmasına imkantanır,

ç) anahtarlama moduyla minimum eneriyle maksimum performans almanız mümkün olur,

  1. d) üç yollu emniyet devresi de cihazın her türlü düşmeler den, ısınmalar danya da kırılmalar dan korunmasını sağlaması bakımın dan son derece üstün özellikleri arasında gelmektedir.

Avantajları

Yamaha markasıyla üretilmiş olması zaten en büyük avantajdır.Ancak teknik özellikleri kadar söz konusu bu ses sisteminin bir takım avantajlarına da değinmek gerekecektir. Böylelikle kullanıcıların neden bu yamaha dsr 118 subwoofer modelini tercih edecekleri tam anlamıyla bilinmiş olur.Söz konusu ses sistemiyle tamamen %100 full bass ses efekti almanız mümkün olacaktır. Kendine ait güvenlik devreleriyle şehirhatlarından kaynaklanan sorunların ortadan kalkmasını sağlar.Öte yandan cihazın aşırıısınmaması için de devreye giren kontrol panelleri bulunmaktadır.

Hoparlörün rahatlıkla taşınabilmesine imkan tanıyan üç yollu emniyet devresi bulunmaktadır.Eşsiz bir canlı müzik organizasyonun da sahne almak istiyorsanız mutlaka en ideal hoparlör sistemi olarak dikkat çekmektedir.

Ahşap malzemeden tasarlanmış olması da ayrıca özelliği olarak düşünülmelidir. Çünkü söz konusu ahşap malzemesi ile daha yüksek ses çıkmasına imkan tanıyarak kontrollü ve sesinkalitesi bozulmadan yüksek ses verimi alınmasını sağlar.

16 Temmuz 2018
1.080 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?