Yaka Mikrofonu Fiyatları

29 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka Mikrofonu Fiyatları Mikrofon, sesi elektrik akımı etkisi ile uzakta bulunan bir alıcı aygıta iletmekte kullanılan bir araçtır. Ses sistemlerinin en önemli parçalarından biri olan mikrofonlar, sesi alıcıya ileterek, konuşmacının sesinin herkes tarafından duyulmasına yardımcı olmaktadır. Kısacası, konuşma sesini uzakta bulunan bir hoparlör ya da amfiye iletmeye yarayan mikrofon, bu sesin hoparlörden dağıtılarak her yere homojen şekilde iletilmesine yardımcı olmaktadır. Mikrofonların kullanım alanları oldukça geniştir. Okullarda, camilerde, hastanelerde, kafelerde, alışveriş merkezlerinde, konser sahnelerinde, tiyatro salonlarında, TV programlarında ve daha birçok yerde mikrofonlar kullanılmaktadır. Son dönemlerde hayatımıza girmiş olan blogger ve youtuberlar da çekmiş oldukları videolarda ses kalitesini yükseltmek için mikrofonlardan yardım almaktadır. Mikrofonların birden fazla çeşidi de bulunmaktadır. Mikrofon çeşitleri arasında kablolu ve kablosuz mikrofonlar bulunmaktadır. Kablosuz mikrofonlar da telsiz yaka mikrofonu, telsiz el mikrofonu ve telsiz stüdyo mikrofonu gibi çeşitlerle karşınıza çıkmaktadır.

Yaka Mikrofonu Nedir

Yaka mikrofonu, genellikle TV programlarında sunucular ya da haber programlarında spikerler tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda tiyatro oyuncuları ve röportaja giden gazeteciler tarafından da sıklıkla kullanılan yaka mikrofonları, el mikrofonlar ile aynı işlevi gören mikrofon çeşididir. Kablolu ve kablosuz seçenekleri bulunan yaka mikrofonları, üzerlerinde bulunan mandal yardımı ile konuşan kişinin yakasına tutturulmaktadır. Mikrofonun başlığı sesin çıkış yönüne yani ağız kişinin ağız bölgesine doğru yönlendirilmektedir. Bu da mikrofonun sesi daha iyi alabilmesini sağlamaktadır. Konuşan kişinin el ve kollarının serbest kaldığı ve rahat bir şekilde hareket ettiği yaka mikrofonları, bu özelliği sayesinde de çokça tercih edilmektedir.

Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka mikrofonu fiyatları, mikrofonun markasına ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Kablolu ve kablosuz yani telsiz yaka mikrofonlarında fiyatlar farklı olabilmektedir. Bu yaka mikrofonlarında laptop ve notebook için küçük mikrofon modellerini 10 TL, youtuber yaka mikrofonlarını 100 TL, video kamera için profesyonel yaka mikrofonlarını 80 TL, cep telefonu yaka mikrofonlarını 50 TL, telsiz yaka mikrofonlarını ise 500 TL gibi ortalama fiyatlardan bulmanız mümkündür. En iyi ses kalitesini sağlayan yaka mikrofonunu bulmak için kullanım amacınıza uygun modellere yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

Konferans salonu ses sistemleri,Toplantı salonu ses sistemleri,Hotel ses sistemleri projeleriniz için fenomenses ile irtibata geçiniz.