Extron Matrix Switcherlar

Extron Matrix Switcherlar

Extron markası, çeşitli teknolojik cihazı hizmetinize sunmaktadır ve bunlardan biri de elbette matrix switcherlar. Matrix switcher, video, ses ve yüksek çözünürlük sinyallerini çoklu kaynaktan çoklu hedefe ulaştırmak için kullanılan cihazdır. Yani birden fazla video ve ses sağlayıcıyı (uydu alıcısı, oyun konsolu vb.) birden fazla televizyon ekranına yansıtmak için kullanılır.

Extron, bu cihaz için pek çok seçenek sunarak, her ihtiyaca uygun tasarım ve teknolojileriyle sizlere hizmet vermektedir.

Her Koşula Uygun Seçenekler

Kullanıcıların her şeyden önce bir matrix switcherdan beklentisi, elbette ki kullanılacak cihazlara uyumluluğudur. Bunu göz önüne alarak, Extron sizlere fiber optik, VGA, HDMI gibi pek çok kaynak girişine sahip farklı cihazlar üretmiştir. Her ne kadar küçük adaptörler kullanarak var olan girişleri dönüştürmek mümkün olsa da, tam performans sağlamak için orijinal girişin kullanılması daha sağlıklı sonuçlar verir.

Aynı zamanda ölçeklendirme, DTP ve XTP özellikleri için ayrı seriler geliştirmiştir.  Her alt serinin cihazlarında boyut ve performans farkları olmakla beraber, bu cihazların her biri belirli ihtiyaçlara yönelik tasarlanmıştır.

Çok Yönlü Teknoloji

Extron’un matrix switcher kullanıcılarına sağladığı yegâne özellik, çok yönlü cihazlar geliştirmiş olmasıdır. Örneğin, Modüler/Genişletilebilir seri cihazlarda fiber optik, çoklu hızlı SDV, geniş bantlı RGB de dâhil çeşitli sinyal tiplerinin desteklendiği donanım bulunmaktadır ve geniş aralıklı boyut seçeneklerine sahip ve ister stereo ister mono audio kullanımına uygundur.

DTP matrix switcherlar sunum ortamları için daha bir “hepsi bir arada” çözüm sunar. Yüksek performanslı aktarım, ölçeklendirme ve ses işleme özelliklerinin hepsini bu seride bulabilirsiniz.

Aksesuarlar

Extron Matrix Switcherları ilgi çekici kılan bir diğer özellik ise, elbette ki aksesuarları. Kumanda ve kontrol panelleri için farklı tasarımlar ve özellikler geliştiren Extron, bu tasarımları da kullanıcılarına sunmakta. Her seriye özel bir kontrol paneli de geliştirilmiş olup, bazı kontrol panelleri belirli bir mesafede kumanda işlevi de görmekte.

 

Matrix Switcherların kullanımı daha çok büyük firmalar yahut kurumlar arasında popüler olsa da, özellikle oyun sektöründeki gelişme ve video oyunu oyuncularının teknolojiyi yakından takip etmesiyle daha çok kesime yayılmaya başlamıştır.

05 Kasım 2018
792 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?