Hareketli Sahne Işık Robotları

17 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Hareketli Sahne Işık Robotları

Hareketli Sahne Işık Robotları En hareketli organizasyonların vazgeçilmez parçası haline gelen hareketli sahne ışık robotları, disko, konser ve çeşitli sahne etkinliklerinde kullanıldığı gibi seminer, konferans veya tiyatrolar için de tercih edilebiliyor. Rengarenk ışıklar saçan bu robotlar, hareketli oldukları için bu adı alıyorlar. Farklı açılarda çalışma özelliği olan bu robotların başlık yapısı bu oynamaya müsait şekilde tasarlanmıştır.

Işık Robotlarının Özellikleri

Kullanılacağı ortamın büyüklüğüne göre monte edilen ışık robotlarının farklı çeşitleri bulunuyor. Farklı renklerde ve aydınlatma özellikleriyle birbirinden ayrılan çeşitleriyle bu robotlarda karışık ışıklı olarak da dizayn edilebiliyor. Oldukça geniş bir alanı aydınlatmayı başaran bu ışık robotlarının kimisi düşük güç tüketimi özelliğine dahi sahip olabiliyor. Şık tasarımı sayesinde bir dekor malzemesi gibi görünen bu robotların kimisi motor destekli olarak üretiliyor. Bünyesinde bulundurduğu mikrofon yardımıyla sese duyarlı şekilde hareket ederek oldukça keyifli bir deneyim sunuyor. Monte edilecek yer ise genellikle tavan kısımlarında yer alan aksamlar olabiliyor. Bu ışık şölenine sahip olmak lüks bir ihtiyaç gibi adeta. Ancak değiştirilebilen ışık logoları sayesinde sahne ışık sistemleri arasında eğlencenin vazgeçilmezlerinden biri oluyor. Sessiz olarak dizayn edilmesi de bu tarz ürünlerin çekiciliği artıran özelliklerden.

Hareketli Sahne Işık Robotları Kullanım Alanları

Dünyanın tüm güzel renklerini sunabilen bu modern gök kuşakları, bilhassa ünlü sanatçıların dev organizasyonları için tercih ediliyor. Hatırı sayılır bir maliyeti bulunan bu robotların diskoların ve büyük etkinliklerin olmazsa olmazlarından olduğu da yadsınamaz. Sahne ışıklandırma teknikleri konusunda profesyonel ekipler kurulurken led ve tekli, ikili veya üçlü şekillerde sunulan beam robot ışıkları gibi ışık robotları sıklıkla tercih ediliyor. Özel ve büyük partilerde de talep edilebilen par ışık tipindeki ışık robotları, çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Tek bir alışverişle mağazalarda, balolarda, dans pistlerinde veya barlarda kullanılabileceği gibi paten pistlerinde ve özel eğlence odalarında da tercih edilebilir. Soğuğa, sıcağı ve ıslanmaya karşı dayanaklı oldukları için açık alanlarda da kullanılabilir. Havuzlu eğlenceler için üretilmiş ışık robotları sayesinde ise en çılgın partiler renklenebiliyor. Ayrıca amfi tiyatrolardaki etkinliklere de modern bir eğlence sunabiliyorlar.