Harman Kardon

25 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Harman Kardon

Ses Sistemlerinde Bir Dünya Kalitesi Harman Kardon ismini duymayanınız yoktur. Marka Sidney Harman ile isminin temellerini almıştır. Montreal doğumlu Harman kamu için ses düzenleri kurmaya başlamasıyla tanındı. Fizik alanında çalışmalar yaptıktan sonra satış ve pazarlama alanına geçiş yaptı. Bu sayede müşterilerin ihtiyaçlarını tespit ederek bu ihtiyaçlara yönelik üretimler yapılmasını sağladı. Ancak çalıştığı şirketten istifa ederek Kardon’u da yanına alarak Harman Kardon isimli şirketi kurup yüksek kalite ve teknolojiye sahip ürünlerini inşa etmeye başladılar. 10 bin dolarlık yatırımları kısa sürede 600 bin dolara ulaştı.

Emekli olarak ayrılmak isteyen Kardon’un hisselerini de satın alan Harman dünyadaki ilk stereo alıcı niteliğindeki TA230 lansmanını yaparak müzikte yepyeni bir çığır açılmasını sağlayarak öncü bir şirket olduğunu kanıtlamış oldu.

Harman Kardon şirketi daha sonrada popüler ürünlerin icadı ve üretimi ile hayatına devam etti. Mesela 1950’lerde Harman KardonCitation serisi amplifikatörler üretmeye başladı ki bu ürün tüketici nezdinde teknolojik olarak en gelişmiş ekipman olarak kabul ediliyordu. Bugün bile, bu cihaz diğer yeni nesiller için referans makine olarak “audiophiles” olarak nitelendirilen kişiler arasında geçerliliğini koruyan adeta bir koleksiyon öğesidir.

50 ve 60 larda üretilen ekipmanlarda tarih yazan Harman Kardon 90’ların sonunda hi-fi ve amflikatörlerin yerini birçok teknolojik öğenin aldığını gördü. Yine dünyada bir ilk olacak CD ses kayıt cihazı olan 4x dub hızı ile CDR 2’yi kullanıcıların deneyimine sunarak, Harman Kardon’un geçmişten gelen tecrübesini nasıl geleceğe aktardığını göstermiş oldu.

2008 yılında ise teknolojik cihazlar grubunda dünyanın en prestijli dergisi olan Electronic House dergisi, Harman Kardon’u AVR 354 ses ve görüntü alıcısı ile yılın ürünü ödülünü vererek sektörün en büyük prestij ödülünü almasını sağlamış oldu.

Otomobil dünyasında da en prestijli otomobillerin ses sistemlerini üreten ve kalite için son bir ses dokunuşu yapan Harman Kardon ayrıca ev sistemleri konusunda da oldukça etkili ve kaliteli çözümler üreterek, ses ve müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başaran bir marka olarak yoluna devam ediyor.

Profesyonel serisi olan hoparlörleri konferans salonu ses sistemleri,sahne ses sistemleri,cafe ses sistemleri için uygundur.