Ses Ve Görüntü Sistemleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Ses Ve Görüntü Sistemleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Ses ve görüntü sistemleri, son yıllarda günlük hayatta dahi karşınıza çıkan sistemler arasında yer almaktadır. Farklı birçok alanda kullanılmakta olan ses ve görüntü sistemleri, evlerde dahi kullanılan profesyonel ürünlerdir. Hem ses hem de görüntü sistemlerini seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Size en uygun görüntü ve ses sistemini seçebilmeniz için oldukça pratik bilgileri sizin için paylaşıyoruz.

ses-ve-goruntu-sistemleri

Ses Sistemleri Seçimi

Ses ve Görüntü sistemleri, hayatın her alanında karşınıza çıkmaktadır. Okullarda, camilerde, sokaklarda, alışveriş merkezlerinde, tiyatro ve sinema salonlarında, konser sahnelerinde, toplantı ve konferans salonlarında, evlerde, otomobillerde ve daha birçok yerde kullanılmakta olan ses sistemleri, birçok ürünü içerisinde barındırmaktadır. Ses sistemleri içinde mikrofon, hoparlör, ses mikseri, amfi, kolon, monitörler, kablo çeşitleri ve daha birçok ürün yer almaktadır. Ses sistemi seçimi yaparken kullanım alanınıza en uygun ürünleri seçmeniz gerekmektedir. Örneğin mikrofon modelleri içerisinden el mikrofonu, yaka mikrofonu ya da sabit masa mikrofonu seçeneklerinden hangisinin size uygun olduğunu anlamak için kullanım amacınıza bakmanız gerekmektedir. Eğer youtuber ya da blogger olarak bir mikrofon tercihi yapmak istiyorsanız, kablosuz yaka mikrofonları en iyi seçim olacaktır. Kısacası kullanım amacınıza uygun ürün seçmek en önemlisi olmaktadır. Bunun yanı sıra ses sistemlerinin kalitesine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Küçük alanlar için daha düşük watt hoparlörler kullanabilirsiniz ancak bir konser sahnesi için çok daha büyük ve çok daha yüksek watt hoparlör, amfi ve benzeri ürünleri tercih etmeniz gerekecektir. Ses kalitesi için bu unsurlar oldukça önemlidir.

ses-ve-goruntu-sistemlerinin-ozellikleriGörüntü Sistemleri Seçimi

Ses ve Görüntü sistemleri arasında da monitörler, projeksiyon makineleri ve projeksiyon perdeleri gibi ürünler yer almaktadır. Eğer küçük bir toplantı salonu için görüntü sistemi satın alacaksanız, projeksiyon perdenizin çok büyük boyutlarda olmasına gerek yoktur. Ancak oldukça büyük bir konferans salonuna görüntü sistemi seçimi yapacaksanız, kolay kullanıma sahip motorlu projeksiyon perdelerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Kullanım amacınıza uygun ürünleri seçebilmek için görüntü sistemlerini hangi amaç için kullanacağınızı iyi belirlemeniz de gerekmektedir.Bu sistemleri FENOMENSES firmamızdan temin edebilirsiniz.

 

21 Mayıs 2018
1.555 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?