Shure Mikrofon Özellikleri

25 Ekim 2019 0 Yazar: admin
Shure Mikrofon Özellikleri

Shure Mikrofon Özellikleri Mikrofon, sesin elektrik akımı yardımı ile uzakta bulunan bir alıcıya ulaşmasını sağlayan araçtır. Amfi ve hoparlör gibi ses sistemi cihazlarına sesi iletmekte olan mikrofonlar, bu sesin her yere ulaşmasını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Birçok alanda kullanılmakta olan ve günlük yaşantıda sıklıkla karşınıza çıkan mikrofonlar, TV programları, sahne performansları, konserler, şovlar, okullar, camiler, tiyatro salonları, konferans ve toplantı salonları, düğün salonları ve hatta evlerde dahi kullanılmaktadır. Ev ses sistemleri içerisinde de bulunan mikrofonlar, youtuber ve blogger olarak karşınıza çıkan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok marka ve birçok modeli bulunan mikrofonlar arasından Shure mikrofon çeşitlerini ve genel özelliklerini sizin için paylaşıyoruz.

Shure SM58 Shure Mikrofon Özellikleri

Shure marka profesyonel kablolu el mikrofonu, dinamik mikrofon modellerinden biridir. Konuşmalar, sunumlar, vokaller, karaoke ve benzeri durumlarda kullanıma en uygun mikrofon türlerinden biri olan Shure SM58SE mikrofon, açma kapama düğmeli ve açma kapama düğmesiz modellere sahiptir. Oldukça sık tercih edilmekte olan bu mikrofon, sanatçılar tarafından sahnede en çok kullanılan mikrofonlardan biridir. Ses kalitesi oldukça yüksek olan model, dışarıdan gelen ses ve gürültüleri de büyük oranda engelleme özelliğine sahiptir. Vokal performansı için özel olarak geliştirilmiş olan bu mikrofon, bass filtreleme özelliğine sahiptir. Shure teknolojisi ve güvenilirliği ile üretilmiş olan bu ürün, sesin en iyi şekilde aktarılması için gerekli olan tüm donanımlara sahiptir. Shure telsiz mikrofon modelleri de bulunmaktadır.

 

Shure SM57-LCE Dinamik Enstrüman Mikrofonu ve Özellikleri

Shure vokal mikrofonu olarak da kullanılabilen Shure SM57-LCE Dinamik Enstrüman Mikrofonu, sadece vokal değil enstrümanlar için de kullanılmaktadır. Kayıt için özel olarak üretilmiş olan endüstri standardı dinamik mikrofonlardan biri olan Shure Mikrofon Özellikleri SM57-LCE Dinamik Enstrüman Mikrofonu, stüdyo kayıtları için en ideal mikrofonlardan biridir. Özellikle davul ve gitar kayıtları için en iyi sonuçları vermekte olan bu mikrofon, neme ve yüksek sıcaklığa dayanıklı bir üründür. Ortam sesini en az seviyeye indirgeyen ve direkt olarak karşıdan gelen ses frekansını iletmeye yarayan bu mikrofon, hem vokaller için hem de enstrümanlar için üretilmiş olan en iyi mikrofonlardan biridir.Konferans salonu ses sistemleri,Toplantı salonu ses sistemleri,Sahne ses sistemleri projeleriniz için fenomenses ile irtibata geçiniz.